کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

تروریسم را به اسلام نسبت ندهید

ایرنا , 13 شهريور 1395 ساعت 9:25

برنده تونسی جایزه صلح نوبل از همه مردم جهان خواست که تروریسم را به اسلام نسبت ندهند.


به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا) به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، "وداد بوشماوی" تاجر تونسی که یکی از بنیانگذاران گروه چهار جانبه گفت و گوی ملی تونس است،خطاب به نشست مجمع عمومی سازمان ملل در زمینه فرهنگ صلح گفت: وقتی واژه اسلامگرا با کلمه 'تروریست' همراه می شود، در حقیقت مسلمانان قربانی یک مشکل معنایی می شوند.
 
بوشماوی با تاکید بر اهمیت اقدام بین المللی در مبارزه با تروریسم گفت: از همه شما می خواهم که مساله تروریسم را با اسلام اشتباه نگیرید.
 
وی گفت: وقتی تروریست ها را با کلمه اسلام همراه می کنید مردم را در تشخیص میان دین اسلام و کسانی که با منفجر کردن خود مردم بی گناه را می کشند به اشتباه می اندازید.
 
بوشماوی افزود: یک تروریست قاتل، جنایتکار و مجرم است، اما من حتی معتقدم که او شیادی است که اسلام را تحریف کرده است.
 
وی با اشاره به حمله های خونین تروریستی در تونس و دیگر نقاط جهان، گفت: اکنون لازم است که جامعه بین المللی راه حل های مساله پیچیده تروریسم را به منظور ریشه کنی کامل این پدیده شوم بار دیگر مورد بازبینی و بازنگری قرار دهد.
 
بوشماوی گفت: تروریسم علاوه بر قربانی کردن مردم که عمدتا غیرنظامی هستند، می کوشد افکار عمومی را نیز تحت تاثیر قرار دهد و با ایجاد فضای رعب و وحشت که در برخی مناطق هم موفق به برقراری آن شده است، به ارعاب مردم بپردازد.
 
این برنده جایزه صلح نوبل تصریح کرد که به همراه عده ای دیگر به جبهه مبارزه با افراطی گری که حد و مرز نمی شناسد، خواهد پیوست.
 

 


کد مطلب: 243714

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/news/243714/تروریسم-اسلام-نسبت-ندهید

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com