>> منع تردد دسته‌جات عزاداری در خیابان‌های کویت | خبرگزاری تقریب (TNA)
تاریخ انتشار۱۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۳
کد مطلب : 246663

منع تردد دسته‌جات عزاداری در خیابان‌های کویت

هیئت‌های سراسر کویت امسال درحالی به استقبال گرامیداشت آیین عزاداری حسینی می‌روند که ملزم به اقامه مراسم داخل خیمه‌ها و تکایا هستند و تردد دسته‌جات عزاداری در خیابان‌ها ممنوع اعلام شده است.
منع تردد دسته‌جات عزاداری در خیابان‌های کویت
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا) به نقل از پایگاه خبری عیون الخلیج، هم‌زمان با آغاز ایام عزاداری سالار شهیدان، اباعبدالله الحسین(ع) و یاران وفادارش، حسینیه‌های سراسر کویت پرچم عزا را برافراشته و از امشب یکشنبه، ۱۱ مهر به احیای دهه نخست ماه محرم با شعار «با هم به سوی وحدت و طرد تفرقه و فتنه» اقدام می‌کنند.
 
به همین منظور حسینیه‌های سراسر کویت به همت جوانان داوطلب برای اقامه جلسات و هیئت‌های عزاداری در حال تجهیز بوده و تدابیر لازم برای هماهنگی امور با برخی دستگاه‌های دولتی به‌ویژه وزارت کشور به عمل آمده است تا برنامه‌های عزاداری محرم تحت تدابیر امنیتی برگزار شوند.
 
 عزاداری‌های حسینی در کویت از روز نخست ماه محرم آغاز می‌شود و تا ۲۰ ماه صفر هم‌زمان با اربعین حسینی ادامه دارد.
 
هیئت‌های عزاداری ملزم به اقامه مراسم داخل خیمه‌ها و تکایا هستند و حضور دسته‌جات عزاداری در خیابان‌ها ممنوع اعلام شده است.
 
بر این اساس توزیع غذا و شربت نذری تنها در داخل هیئت‌ها مجاز خواهد بود و عزاداران حسینی باید قبل از ورود به تکایا و هیئت‌ها، توسط نیروهای جوان داوطلب و بسیج عمومی، بازرسی و تفتیش بدنی شوند.
 
به گفته منابع محلی، به دلیل نبود نیروهای ویژه بانوان در برخی حسینیه‌ها و هیئات، حضور خواهران در مراسم عزاداری حسینی ممنوع خواهد بود.
 
پایگاه خبری البیان نیز گزارش داد: ژنرال «سلیمان الفهد» قائم‌مقام وزیر کشور کویت از آغاز طرح اجرایی ماه محرم و تأمین امنیت حسینیه‌ها در این ماه خبر داد و گفت که این طرح با قاطعیت و جزئیات کامل به اجرا در خواهد آمد.
 
فهد روز 10 مهر در جلسه کارگروه کمیته عملیات امنیتی میدانی ویژه اقدامات امنیتی ماه محرم افزود: براساس دستورات شیخ محمد خالد نایب، رئیس شورای وزیران، این طرح روزانه ارزیابی و به شدت پیگیری و نظارت خواهد شد.
 
 
https://taghribnews.com/vdcepp8wxjh8epi.b9bj.html
مرجع : ایکنا
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی