تاریخ انتشار۸ شهريور ۱۳۸۹ ساعت ۰:۵۳
کد مطلب : 24726
در جلسه تفسیر قرآن آیت الله مکارم شرازی عنوان شد:

علل انبعاث پیامبران بزرگ خدا از منطقه خاورمیانه

حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی، یکشنبه در حرم حضرت معصومه با بیان این نکته ‌که پیامبران بزرگ خدا، همگی از منطقه خاورمیانه برخواسته‌اند، آن را یکی از مسائل مهم تاریخی برشمرد.
علل انبعاث  پیامبران بزرگ خدا از منطقه  خاورمیانه
خبرگزاری تقریب (تنا): 

وی در ادامه به تبین علل این واقعه تاریخی پرداخته و گفت: مورخان بزرگ شرق و غرب اذعان دارند که تمدن بشر از منطقه خاورمیانه آغاز شده و نام این منطقه را گهواره تمدن بشر نهاده‌اند، از این‌رو هرچه تمدن اجتماعی و دنیوی انسان وسیع‌تر شود به سبب افزون شدن خطرات، نیازش به دین و مذهب بیشتر می‌شود. 

مکارم شیرازی انسان بی‌ایمان و بی‌دین امروز را بسیار خطرناک خوانده و خاطرنشان کرد: امروز ساخت بمب‌های اتمی و نگهداری آنها در زرادخانه‌های دنیا، غوغا می‌کند و نمونه آن را در شهر هیروشیمای ژاپن دیدیم که با مردم چه کرد.

وی سخنان خود را اینگونه پی گرفت: هر روز شاهد ساخت بمب‌های شیمیایی و میکروبی که از آن به سلاح کشتار جمعی تعبیر می‌شود، هستیم و نمونه آن را که صدام ملعون بر سر مردم حلبچه انداخت، عده‌ بسیاری از بین رفتند و عده‌ای هم تا عمر داشتند با مرگ دست و پنجه نرم کردند، نظاره کردیم. وی تاکید کرد: نیروی ایمان و مذهب کنترل کننده انسان طغیانگر است.

آیت‌الله مکارم شیرازی دلیل دوم  آغاز رسالت پیامبران از منطقه خاورمیانه را اینگونه تشریح کرد: وقتی جایی مرکز تمدن می‌شوند، هرچند مادی هم باشد، عده‌ای از اطراف دنیا برای حل مشکلاتشان به آنجا می‌روند، بنابراین دین را از آنجا به نقاط مختلف دنیا به سوغات می‌برند.

این مرجع تقلید با اشاره به فرا رسیدن شب‌های قدر از همگان خواست تا برای حل مشکلات خود و حل مشکلات مسلمانان جهان، دست به دامن قرآن و امام علی‌‌(ع) شوند. وی تاکید کرد: درهای توبه و استجابت دعا در این شب‌ها باز است.

https://www.taghribnews.com/vdcai0nu.49nyu15kk4.html
مرجع : خبرگزاری ها
نام شما
آدرس ايميل شما