تاریخ انتشار۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۱
کد مطلب : 266394
مولوی نذیر احمد سلامی:

استفاده از ظرفیت‌های مسلمانان، دین اسلام را به نقطه اوج خواهد رساند

نماینده اهل سنت در مجلس خبرگان رهبری، با تأکید بر استفاده درست از فرصت‌ها و ظرفیت‌های جهان اسلام، گفت: اگر در سایه وحدت و یکپارچگی از ظرفیت‌هایی همچون قرآن کریم، پیوستگی جغرافیایی کشورهای اسلامی، تنگه‌های اصلی تجارت و منابع نفت و گاز ملل اسلامی بهره‌برداری شود اسلام به نقطه اوج نزدیک خواهد شد.
استفاده از ظرفیت‌های مسلمانان، دین اسلام را به نقطه اوج خواهد رساند
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، مولوی "نذیراحمد سلامی" در بیست و ششمین همایش دانش‌آموختگی طلاب حوزه علمیه دارالعلوم زاهدان که سه شنبه شب در ورزشگاه امام علی(ع) زاهدان برگزار شد، با اشاره به فرموده خداوند در قرآن که به مسلمانان می‌فرماید «شما امت واحده هستید پس مرا عبادت کنید» گفت: در این آیه توحیدِ کلمه، مقدم بر کلمه توحید است؛ یعنی زمانی از مزایای توحید استفاده می‌کنیم که توحیدِ کلمه داشته باشیم؛ امروز همه مسلمانان به وحدانیت خدا اعتقاد دارند اما بهره کافی و وافی را از آن نمی‌برند چون وحدت کلمه وجود ندارد.
 
نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به پیامدهای عدم وجود وحدت کلمه در جهان اسلام، خاطرنشان کرد: ایمان در پی نبود وحدت سست شده و اسلام با گرفتاری های فراوانی رو به‌رو شده است که در تاریخ کم‌نظیر است، لذا باید برای بهره مندی از کلمه توحید وحدت کلمه داشت.
 
مولوی سلامی با برشمردن چالش‌های دنیای اسلام، اظهار داشت: امروز قدرت‌های بزرگ می‌خواهند فرهنگ و آداب یکسان را در تمام دنیا پایه گذاری کنند که حاصل آن از دست دادن هویت اسلام است.
 
نماینده مجلس خبرگان رهبری افزود: جدایی دین از سیاست حربه دیگر دشمنان است که می‌خواهند مدیریت بدون دین صورت گیرد اما این مخالف عملکرد پیامبر(ص) است؛ همچنین آنان با طرح واژه‌های به ظاهر شیرین مانند جمهوریت، آزادی و حقوق بشر علیه اسلام موضع می‌گیرند غافل از اینکه خودشان خون‌ریزترین انسان‌های جهان هستند.
 
وی با اشاره به جنایات گروه‌های تکفیری، عنوان کرد: نشان دادن توحش و خشونت در هنگامی که امت اسلامی را با نام اسلام ذبح می‌کنند و دین و پیامبر رحمت ما را دگرگون نشان می‌دهند چالشی دیگر برای مسلمانان است.
 
مولوی سلامی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر استفاده درست از فرصت‌ها و ظرفیت‌های جهان اسلام گفت: اگر در سایه وحدت و یکپارچگی از ظرفیت‌هایی همچون قرآن کریم، پیوستگی جغرافیایی کشورهای اسلامی، تنگه‌های اصلی تجارت و منابع نفت و گاز ملل اسلامی بهره‌برداری شود اسلام به نقطه اوج نزدیک خواهد شد.
 
وی هشدار داد: عدم استفاده از ظرفیت‌ها یا در اختیار دشمن قراردادن آنها گناهی جمعی و نابخشودنی است که متوجه مسؤولین کشورهای اسلامی است.
 
 
https://www.taghribnews.com/vdchw-nik23n-xd.tft2.html
مرجع : رسا
نام شما
آدرس ايميل شما