کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

دبیرکل مجلس وحدت مسلمین پاکستان:

وهابی‌ها در پاکستان برای تفرقه میان شیعه و سنی توطئه‌چینی می‌کنند

حوزه , 21 خرداد 1396 ساعت 13:02

دبیرکل مجلس وحدت مسلمین پاکستان در یک کنفرانس خبری در پاکستان، از توطئه‌های تکفیری‌های وهابی برای تفرقه اندازی میان شیعیان و اهل تسنن پرده برداشت.


به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، "حجت الاسلام رجا ناصر عباس جعفری" دبیرکل مجلس وحدت مسلمین پاکستان گفت: وهابی‌های تکفیری در پاکستان، برای تفرقه اندازی و ایجاد دشمنی میان شیعیان و اهل تسنن توطئه چینی می‌کنند، اما آن‌ها هرگز برای رسیدن به این هدف موفق نخواهند شد.

حجت الاسلام جعفری در یک کنفرانس خبری در کراچی اعلام کرد: تکفیری‌های وهابی مانند تروریست‌های داعشی و هم‌پیمانان‌ آن‌ها در پاکستان از هیچ تلاشی برای آسیب زدن به ملت پاکستان و منافع این کشور فروگذار نکرده‌اند.

 این تروریست‌ها همچنین طرح توطئه‌ای علیه رابطه اقتصادی میان دو کشور پاکستان و چین راه اندازی کرده و یک شهروند چینی را به قتل رساندند و مسؤولیت آن را نیز به عهده گرفتند.

حجت الاسلام جعفری در ادامه سخنانش تصریح کرد: تا زمانی که تروریست‌ها بدون مزاحمت در منطقه مستونگ به فعالیت‌شان ادامه دهند، حذف و ریشه‌کنی آن‌ها امکان پذیر نخواهد بود؛ زیرا این منطقه سال‌ها به پناهگاه امنی برای تروریست‌ها تبدیل شده است.

وی همچنین رابطه دوستی صهیونیستی- آمریکایی را علیه مسلمانان و اعراب به باد انتقاد شدید گرفته و از دولت پاکستان خواست تا موضع روشنی در قبال این مسئله در پیش بگیرد.

حجت الاسلام جعفری در پایان سوگند یاد کرد که مجلس وحدت مسلمین پاکستان، یکی از اصلی‌ترین گروه‌های شیعه در این کشور، حضور پرشوری در تظاهرات روز قدس در سرتاسر پاکستان داشته، تا به این طریق همبستگی خود را با ملت مظلوم فلسطین نشان داده و برای آزادی بیت المقدس، پایتخت فلسطین اشغالی تجدید میثاق کنند.
 


کد مطلب: 271161

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/news/271161/وهابی-ها-پاکستان-تفرقه-میان-شیعه-سنی-توطئه-چینی-می-کنند

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com