تاریخ انتشار۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۶
کد مطلب : 275504
حیدر العبادی:

آزادی موصل مسیر نابودی کامل داعش در عراق را هموار کرد/بازداشت 246 مظنون در بخش قدیمی موصل

نخست وزیر عراق در سخنانی با اشاره به پیروزی نیروهای این کشور در نبرد با تکفیریها در موصل گفت: آزادی موصل مسیر نابودی کامل داعش در عراق را هموار کرد.
آزادی موصل مسیر نابودی کامل داعش در عراق را هموار کرد/بازداشت 246 مظنون در بخش قدیمی موصل
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، "حیدر العبادی" با اشاره به آزادسازی شهر موصل در استان نینوا از لوث تکفیریها تصریح کرد: این دستاورد بزرگ، مسیر پاکسازی کامل عراق از داعش را هموار کرد.

وی اظهار داشت: دولت تمام تلاش خود را برای غلبه بر چالش های آینده کشور به کار خواهد بست؛ نخست وزیر عراق همچنین همکاری های گسترده اهالی مناطق آزادشده با نیروهای عراقی را ستود.

خبر دیگر اینکه، یک منبع امنیتی عراق روز گذشته  از بازداشت 246 مظنون به اتهام پیوستن به گروه تروریستی داعش خبرداد.

ستوان "ایاد فتحی العسلی " از اعضای پلیس محلی عراق گفت:نیروهای امنیتی به پاکسازی مناطق بخش قدیمی موصل ادامه می دهند و یک لحظه نیز به خاطر کانال ها و زیرزمین هایی که اعضای داعش را در پناه خود دارد، دست از تلاش بر نداشته اند.

وی افزود: پس از خارج کردن شمار زیادی از عناصر داعش از زیرزمین ها،246 مظنون تا کنون بازداشت شده اند؛ برخی نیز به دلیل گرسنگی و تشنگی یا زخم های خود، خود را تسلیم کرده اند.

العسلی افزود: برخی از سرکردگان داعش خارجی بودند به گونه ای که به سخت می شد با آنان با زبان عربی سخن گفت.

وی افزود:بیشتر افراد بازداشت شده مورد بازجویی های دقیقی قرار خواهند گرفت؛ زیرا برخی از آنان غیر نظامیان بی گناهی بوده اند که در زیر زمین های منازل خود در این منطقه برای نجات جان خود پناه گرفته اند.

"حیدرالعبادی" نخست وزیر عراق دوشنبه گذشته، رسما از آزادسازی کامل موصل از لوث وجود داعش پس از 9 ماه درگیری خبر داد.
 
 
https://www.taghribnews.com/vdcawmnuy49n0m1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما