تاریخ انتشار۱۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۵
کد مطلب : 278049

اعتصاب غذای 50 اسیر فلسطینی در اعتراض به قطع حقوق شان

50 اسیر فلسطینی، روز پنجشنبه در اعتراض به قطع حقوق شان توسط تشکیلات خودگردان فلسطین دست به اعتصاب غذا زدند.
اعتصاب غذای 50 اسیر فلسطینی در اعتراض به قطع حقوق شان
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)"منصور شماسنه" سخنگوی اسرا و آزادگان فلسطینی که حقوق شان توسط تشکیلات خودگردان فلسطین قطع شده است، در جریان کنفرانس مطبوعاتی در شهر رام الله خاطر نشان کرد:تشکیلات خودگردان برای سومین ماه متوالی حقوق ما را قطع کرده و به محروم کردن ما و خانواده هایمان از ساده ترین حقوقی که در قانون به آنها اشاره شده، ادامه می دهد.
 
وی افزود:پس از گذشت بیش از 40 روز از تلاش های گسترده و پیگیر ما برای پیگیری این مسأله با طرف های ذیربط به منظور حل بحران قطع حقوق اسرا و احقاق حق سلب شده آنها که هیچ دلیلی برای آن به جز اسیر بودن و مقاومت مان در برابر اشغالگران صهیونیست به منظور دستیابی به آزادی ملت و وطن فلسطینی وجود ندارد، ما تنها یک سری وعده های فریبنده و حرف های پوچ و توخالی شنیده ایم.
 
وی با انتقاد از اصرار تشکیلات رام الله بر قطع حقوق اسرا و بی توجهی به تمامی خواسته ها و انتقادات طرف های مختلف، اعلام کرد که اسرا در پی بی توجهی به خواسته هایشان مجبور به اعتصاب غذای نامحدود در داخل زندان ها شده اند تا صدایشان شنیده شود.
 
این اسرا در نامه خود که شماسنه آن را قرائت کرد، بر تداوم اعتصاب غذای اجباری به منظور احقاق حقوق شان تأکید و اعلام کرده اند که این مسأله تنها به خودشان مربوط نمی شود، بلکه خانواده ها، فرزندان و منازل شان را هم شامل می شود و ما امیدواریم که کار به مرحله خطرناک نرسد و در سریعترین زمان ممکن حل شود.
 
تشکیلات رام الله حقوق 300 آزاده فلسطینی را که در جریان مبادله اسرای وفاداری به آزادگان یا همان مبادله شالیت از زندان های صهیونیستی آزاد شده بودند، اما رژیم صهیونیستی 50 نفر از آنها را دوباره بازداشت کرده، قطع کرده است؛ تعدادی از این آزادگان از 2 ماه پیش به تحصن در میدان ساعت در وسط شهر رام الله ادامه می دهند و از 7 روز قبل دست به اعتصاب غذا زده اند.
 
https://www.taghribnews.com/vdchk6niw23nqvd.tft2.html
مرجع : مرکز اطلاع رسانی فلسطین
نام شما
آدرس ايميل شما