تاریخ انتشار۲۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۸
کد مطلب : 289688

​پیوستن علمای اهل تسنن پاکستان به پویش اعتراضی شیعیان

در پی عدم بازگشت شیعیان ربوده شده توسط دولت پاکستان و بی اطلاعی از سرنوشت آنان، علمای اهل تسنن پاکستان نیز به اجتماع اعتراضی شیعیان پیوستند.
​پیوستن علمای اهل تسنن پاکستان به پویش اعتراضی شیعیان
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، پس از آنکه نیروهای نظامی پاکستان در جریان عملیات‌های ضد تروریستی اقدام به دستگیری چهره‌های افراط گرا کردند با اعتراض برخی احزاب، سلسله ربوده شدن شیعیان توسط نیروهای امنیتی و انتقال آنان به مکان‌های نامعلوم هم آغاز شد.
 
در حالی که برخی از این افراد بیش از 18 ماه است ربوده شده‌اند، خانواده آنان هیچ اطلاعی از سرنوشتشان ندارند و دولت پاکستان نیز حاضر به پاسخگویی در خصوص آنان نیست.
 
شیعیان پاکستانی در اعتراض به این رفتار دولت پاکستان طی هفته‌های گذشته پویشی با نام « زندان را پر کنید» به راه انداخته و اعلام کردند که اگر حاضر به آزادی شیعیان ربوده شده نیستید ما را هم دستگیر کنید.
 
در این رابطه "علامه حسن ظفر نقوی" از علمای بزرگ کراچی دست به اعتصاب غذایی زده و اعلام کرد: تا زمانی که سرنوشت شیعیان ربوده شده مشخص نشود حاضر نیست اعتصاب خود را بشکند.
 
او از دادگاه عالی پاکستان و فرمانده ارتش خواست تا به درخواست شیعیان توجه کرده و این افراد بی‌گناه را بازگردانند.
 
در همین راستا، علمای اهل سنت وابسته به جمعیت متحده علمای پاکستان نیز از این پویش به صورت کامل حمایت کرده‌ و اعتراض خود را به دولت پاکستان اعلام کردند.
 
 
https://www.taghribnews.com/vdciv3arvt1avq2.cbct.html
مرجع : تسنیم
نام شما
آدرس ايميل شما