تاریخ انتشار۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۷
کد مطلب : 301105

​ افزایش اسلام هراسی و نژادپرستی در کانادا

نخست وزیر ایالت انتاریو در کانادا، از افزایش اسلام هراسی و نژادپرستی در کانادا و سراسر جهان خبر داد.
​ افزایش اسلام هراسی و نژادپرستی در کانادا
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، «کاتلین وین»  نخست وزیر ایالت انتاریوی کانادا از افزایش میزان اسلام هراسی و نژادپرستی در سال جاری میلادی که رو به پایان است، خبر داد.
 
وی در کنفرانس سه روزه «احیای روح اسلامی» که بیش از 20 هزار نفر از سراسر کانادا در آن شرکت کرده بودند، گفت: مسلمانان در کانادا و سراسر جهان در سالی که گذشت با افزایش چشمگیر اسلام هراسی مواجه بودند.
 
وی افزود: سال 2017 شاهد حمله خشونت آمیز به یکی از مساجد کبک و همچنین تصویب قانون ممنوعیت پوشیه برای زنان مسلمان در این ایالت بودیم.
 
نخست وزیر انتاریو گفت: خشونت، بدترین پیامد افزایش اسلام هراسی و نژادپرستی در کانادا و در سراسر جهان است و بر اساس آمار ارائه شده از سوی پلیس، جرائم ضد اسلامی ناشی از نفرت در کانادا روز به افزایش است.
 
کاتلین وین درباره پذیرش مهاجرانی که از درگیری های سوریه گریخته اند، افزود: انتاریو پذیرای بیش از 22 هزار و 500 مهاجر سوری در دو سال گذشته بوده و حدود 10 میلیون دلار در حمایت از آنها هزینه کرده است.
 
وی تصریح کرد: انتاریو در حال ساخت جامعه ای مبتنی بر پذیرش و شکیبایی نسبت به افرادی است که از نقاط دیگر جهان وارد این جامعه می شوند.
https://taghribnews.com/vdchvznxm23nvzd.tft2.html
مرجع : شبستان
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی