تاریخ انتشار۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۱
کد مطلب : 301256

استقبال تایوانی‌ها از بازار اسلامی

انجمن مسلمانان چین به مناسبت گرامیداشت هشتادمین سالروز تاسیس این انجمن، بازاری را در پارک جنگلی منطقه دان (Daan) در شهر تایپه (Taipei)، پایتخت تایوان برگزار کرد.
استقبال تایوانی‌ها از بازار اسلامی
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، این بازار شنبه (۲ دی) با همکاری واحد اطلاعات و گردشگری تایپه و با هدف معرفی فرهنگ مسلمانان چین به مردم تایوان برگزار شد.

۶۰ فروشنده مسلمان از کشورهای مختلف اسلامی مانند کشورهای آسیای مرکزی، اندونزی، خاورمیانه، آسیای جنوبی و آفریقای شمالی محصولاتی را شامل جواهرات، صنایع و مصنوعات دستی و غذاهای دارای گواهینامه حلال برای فروش در این بازار عرضه کردند که با استقبال فراوانی از سوی علاقمندان به شناخت اسلام مواجه شد.

غرفه‌های فروش محصولات فرهنگی بیشترین بازدید را داشت و غرفه‌هایی نیز برای ارائه فعالیت‌های فرهنگی مانند طراحی حنا روی دست برای بانوان و نوشتن اسامی به عربی برای بازدیدکنندگان برگزار شد.

غرفه‌های فروش محصولات فرهنگی کشورهایی مانند مراکش، ترکیه و ایران نیز با استقبال زیادی همراه بود.

یو چنگ تای (Yu Cheng-Tai)، ناظر مدیریتی انجمن مسلمانان چین گفت: بسیاری از مردم تایوان با اسلام آشنایی ندارند و برخی حتی تصورات اشتباه در مورد اسلام دارند.

وی افزود: اسلام دین احترام به ادیان است و برخی‌ ممکن است، دسترسی به مساجد را غیرممکن بدانند اما مسجد جایی است که می‌توانیم با برگزاری برنامه‌های مختلف اجتماعی غیرمسلمان را با اسلام آشنا کنیم.
 
https://taghribnews.com/vdcenz8xpjh87wi.b9bj.html
مرجع : ایکنا
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی