تاریخ انتشار۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۱
کد مطلب : 324795
​دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع):

دشمنان می خواهند مسلمانان مانند آل سعود، "گاو شیرده" باشند/هیچ تمدنی نمی تواند با تمدن اسلامی مقابله کند

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)تأکید کرد: دشمنان نمی توانند پیشرفت مسلمانان را تحمل کنند لذا می خواهند همه مسلمانان مانند آل سعود "گاو شیرده" باشند تا بتوانند تا جایی که امکان دارد، اموال آنان را غارت کنند.
دشمنان می خواهند مسلمانان مانند آل سعود، "گاو شیرده" باشند/هیچ تمدنی نمی تواند با تمدن اسلامی مقابله کند
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، آیت الله محمد حسن اختری، دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، صبح یکشنبه 26 فروردین در سمینار علمی "شاخص های تمدن نوین اسلامی" که در دانشگاه مذاهب اسلامی تهران برگزار شد، با اشاره به حضور اساتید دانشگاه های اسلامی اندونزی در این سمینار گفت: امیدوارم حضور این اساتید در جمهوری اسلامی ایران سودمند و مفید بوده و حرکتی در جهت همکاری میان دو کشور به ویژه در زمینه علم و دانش که بزرگترین افتخار دین اسلام است، خواهد بود.
 
وی درباره عنوان همایش (تمدن نوین اسلامی) خاطرنشان کرد: تمدن اسلامی می تواند معانی متعددی داشته باشد؛ یکی از این معانی آن است که تمدن اسلامی تمدن نوینی است در برابر تمدن هایی که پیش از اسلام وجود داشته و تمدن هایی که پس از اسلام ممکن است به وجود بیاید. هرچند که به عقیده ما مسلمانان، هیچ تمدنی نمی تواند با تمدن اسلامی مقابله کند.

اختری با اشاره به اینکه مبعث پیامبر اسلام (ص) تحولی بسیار بزرگ و رستاخیزی جدید ایجاد کرد خاطرنشان ساخت: حضرت امام خمینی(ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی نیز حکومتی اسلامی را به جهان عرضه کرد که با حکومت های سلطنتی هیچ شباهتی ندارد. در این تحول، یک سیاستگذاری خاص به عنوان سیاستگذاری اسلامی صورت گرفت که توانست معادلات جهان را بر هم بریزد و معادله جدیدی ایجاد کند.
 
وی درباره تمدن نوین اسلامی نیز افزود: تمدن نوین اسلامی نیازمند امکانات و عناصری است تا بتواند آن را زنده نگه دارد. خداوند، خود این تمدن اسلامی را نوین قرار داده است و تحولی که پیامبر اکرم(ص) به وجود آورد تحول نوینی است که انسان باید در آن به درجه ای برسد تا بتواند به تمام  واقعیت های موجود جهان خلقت دست یابد. اما تا امروز انسان به چنین جایگاهی نرسیده است زیرا جهل و ناتوانی انسان چندین برابر علم و توانایی های اوست.
 
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) نقش دو کشور ایران و اندونزی را در تمدن نوین اسلامی مهم ارزیابی کرد و گفت: این دو کشور می توانند زمینه ای برای این تمدن جدید ایجاد کنند.
 
وی درباره علت تلاش های آمریکا و دشمنان جنایتکاری چون آل سعود، آل نهیان، آل خلیفه و ... برای نابودی جمهوری اسلامی ایران نیز گفت: این دشمنان از ابتدای انقلاب اسلامی فکر می کردند که انقلاب اسلامی شکست خواهد خورد، اما امروز می بینند که روز به روز در حال رشد و توسعه است. اینان تلاش می کردند که بگویند اسلام افیون جامعه و باعث عقبگرد جامعه است اما امروز می بینند که اسلام باعث پیشرفت جامعه شده است.
 
آیت الله اختری درباره تلاش دشمنان برای عقبگرد جوامع اسلامی نیز تأکید کرد: این دشمنان می خواهند همه مسلمانان مانند آل سعود، به تعبیر ترامپ "گاو شیرده" باشند تا هر اندازه که بخواهند اموال آنان را غارت کنند. آنان نمی خواهند مسلمانان زنده و توانمند باشند اما انقلاب اسلامی ایران اسلام را زنده کرد و نقشه آنان را نقش بر آب کرد.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر همه ما دست به دست هم دهیم، خواهیم توانست با هوش و استعدادی که خداوند به ما عطا کرده است، تمدن نوین اسلامی را تحقق بخشیم تا زمینه ساز جهانی شدن دین اسلام و حکومت اسلامی حضرت مهدی(عج) باشد.
 
تهیه و تنظیم خبر: فرشته صدیقی
https://www.taghribnews.com/vdchwknxm23niqd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما