کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

​پیشتازی ائتلاف النصر و الفتح در انتخابات پارلمانی عراق

الحیاة , 23 ارديبهشت 1397 ساعت 12:02

نتایج اولیه انتخابات پارلمانی عراق نشان می دهد که دو ائتلاف النصر و الفتح به رهبری حیدر العبادی و هادی العامری، پیشتاز این انتخابات هستند.


به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)،‌ بر اساس نتایج اولیه انتخابات پارلمانی عراق، تا کنون ائتلاف النصر به رهبری حیدر العبادی و ائتلاف الفتح به ریاست هادی العامری، بیشترین آرا را کسب کرده اند. ائتلاف های السائرون به رهبری مقتدا صدر و دولة القانون به رهبری نوری المالکی در جایگاه بعدی قرار دارند.
 
ائتلاف النصر در استان‌های نینوا، صلاح‌الدین و الانبار و ائتلاف الفتح در شهرهای جنوبی که شیعه نشین هستند، با استقبال بیشتری از سوی مردم این مناطق روبرو شده اند.
 
این در حالی است که در برخی استان ها مانند استان واسط، بر اساس نتایج اولیه، ائتلاف السائرون به رهبری مقتدا صدر از استقبال بیشتری برخوردار بوده است.
 
این انتخابات از میزان مشارکت کمتری نسبت به انتخابات های گذشته برخوردار بوده است. بر اساس اعلام کمیسیون انتخابات عراق، میزان مشارکت در این انتخابات ۴۴.۵۲ درصد بوده است.
 
این در حالی است که بر اساس گزارش‌های غیررسمی،‌ استان‌های اقلیم کردستان عراق از بالاترین میزان مشارکت در بین استان‌های عراق برخوردار بوده است، به طوری که در استان اربیل میزان مشارکت ۵۵ درصد و در سلیمانیه ۵۲ درصد بود. در دهوک نیز ۶۹ درصد از مردم در انتخابات شرکت کردند.
 
بر اساس این گزارش، در مناطقی چون موصل، الانبار و کرکوک که از مناطق سنی نشین عراق بوده و پیش از این تحت کنترل داعش بوده اند، بیشترین میزان مشارکت دیده می شود. اما بغداد در مقایسه با شهرهای دیگر شاهد کمترین میزان مشارکت  بوده است.
 
ترجمه: فرشته صدیقی


کد مطلب: 330344

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/news/330344/پیشتازی-ائتلاف-النصر-الفتح-انتخابات-پارلمانی-عراق

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com