تاریخ انتشار۱۷ آذر ۱۳۸۹ ساعت ۱:۱۴
کد مطلب : 33359
آیت الله مکارم شیرازی:

با استفاده از مراسم عاشورای حسینی به اصالت اسلامی خود بازگردیم

آیت الله ناصر مکارم شیرازی به مناسبت آغاز ماه محرم و ایام عزاداری ابی عبدالله الحسین علیه السلام پیامی را منتشر نمود.
با استفاده از مراسم عاشورای حسینی به اصالت اسلامی خود بازگردیم
خبرگزاری تقریب (تنا):

مشروح این پیام در پی می آید:
بسم الله الرحمن الرحیم
باز هم با فرا رسیدن محرم الحرام مراسم پرشکوه حسینی که از مهم ترین شعائر مذهبی است آغاز شد و به دلایل روشنی لازم است ان شاءالله جلسات حسینی و هیئت های مذهبی امسال بهتر از سال های گذشته بدرخشند و توطئه های گوناگون دشمنان را در پرتو تعظیم این شعائر خنثی کنند و در همین راستا انتظار می رود همه عزیزان نکات زیر را مورد توجه قرار دهند. 

۱ـ خطبای گرامی فلسفه قیام حسینی و تجدید خاطره آن را در هر سال برای همه مخصوصاٌ نسل جوان تبیین کنند. 

۲ـ مداحان محترم از اشعار بلند و پر مایه ای عشق و علاقه همه عزاداران مخصوصاٌ جوانان را نسبت به این مراسم بیشتر کنند و از اشعار موهون و همچنین سبک هایی که سبب وهن این مراسم می شود خودداری فرمایند. 

۳ ـ هیئت‌های محترم مذهبی برای بزرگداشت این مراسم و تعظیم این شعائر آنچه در توان دارند فروگذاری نکنند؛ ولي اجازه ندهند که به نام آنها کارهایی که موجب وهن مذهب است یا بهانه به دست دشمنان می دهد مانند قمه زدن و کارهایی شبیه آن انجام گیرد هر چند افرادی که به سراغ این کارها می روند با انگیزه عشق امام حسین(ع) است، ولی باید این عشق را به صورتی ابراز کنند که مورد قبول آن حضرت و سبب خشنودی امام زمان ارواحنا فداه گردد. 

۴ـ تمام عاشقان این مذهب اعم از برادران و خواهران به خصوص جوانان عزیز نظم لازم را رعایت فرمایند که در سایه نظم هر گونه کاری باشکوه تر و با عظمت تر است ، در ضمن از طرح مسائل جناحی و سیاسی همه عزیزان به خصوص خطبا و مداحان محترم بپرهیزند که این مراسم حلقه وحدت است نه وسیله شکاف و اختلاف. 

۵ ـ جامعه و کشور بحمدالله از نظر سیاسی کاملاٌ مستقل می باشد، ولی متأسفانه اخیراً آثار وابستگی فرهنگی در برخی رسانه ها و پاره ای از روابط و آداب اجتماعی و برخي از نهاد‌هاي دولتي دیده شده که به هنجار شکنی‌هاي اسلامی منتهی مي‌گردد. با استفاده از مراسم عاشورای حسینی باید به اصالت اسلامی باز گردیم و از تحت نفوذ خزنده فاسد فرهنگ غرب رهایی یابیم و از فروغ مراسم عاشوراي حسيني كمك بگيريم که ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه.
https://taghribnews.com/vdcco1q1.2bq1p8laa2.html
مرجع : خبرگزاری ها
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی