>> اقدامات غیرانسانی رژیم صهیونیستی در غزه ادامه دارد | خبرگزاری تقریب (TNA)
تاریخ انتشار۱۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۷
کد مطلب : 340184

اقدامات غیرانسانی رژیم صهیونیستی در غزه ادامه دارد

رسانه های فلسطینی با اشاره به تداوم نقض حقوق بشر و اقدامات غیر قانونی رژیم صهیونیستی اعلام کردند، نظامیان این رژیم صبح امروز یکشنبه با حمله به خانه های اهالی استان های کرانه باختری شش فلسطینی را بازداشت و پس از بازجویی زندانی کردند.
اقدامات غیرانسانی رژیم صهیونیستی در غزه ادامه دارد
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، رسانه های فلسطینی، کمیته حمایت از خبرنگاران با ارائه گزارشی اعلام کرد نظامیان رژیم صهیونیستی در ژوئن (خرداد -تیر)گذشته ۱۷ خبرنگار فلسطینی را در نوار غزه وکرانه باختری که اخبار راهپیمایی های بازگشت و آمار شهدا و زخمی ها را پوشش می دادند دستگیر کردند .
شورای زنان فلسطینی امروز با صدور بیانیه ای در حمایت از بازگشت آوارگان فلسطینی و اعتراض به معامله قرن و اقدامات غیر قانونی رژیم صهیونیستی خواستار برگزاری راهپیمایی زنان فلسطینی در روز سه شنبه هفته جاری شد.
این بیانیه تاکید کرد هدف از برگزاری این راهپیمایی علاوه بر اعلام مخالفت با معامله قرن و دیگر توطئه ها علیه مساله فلسطین ، مخالفت با محاصره ظالمانه غزه و تداوم سیاست های توسعه طلبانه اشغالگران و شهرک سازی ها در قدس و کرانه باختری و دیگر سرزمین های فلسطین است. 
این راهپیمایی همزمان با شهرهای فلسطین، در چند کشور از جمله لبنان ، سوریه، مالزی ، تونس ، الجزائر ، مغرب ، أمریکا ، برزیل ، سوئد و إیتالیا برگزار می شود.
از سوی دیگر گزارش های رسیده حاکی از وقوع ۱۰ آتش سوزی در شهرک های صهیونیستی واقع در اطراف شهر غزه به وسیله بادبادک های آتش زای فلسطینیان در پاسخ به اقدامات ظالمانه و تداوم تجاوزهای رژیم صهیونیستی است.
روزنامه صهیونیستی 'یدیعوت احرونوت' نوشت: آتش سوزی ها در چند نقطه از شهرک های نزدیک مرز نوار غزه رخ داد که نیروهای آتش نشانی در حال خاموش کردن آن می باشند.
بادباک های آتش زا که موجب نگرانی نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی است موجب شد تا مقامات این رژیم خواستار صدور حکم اعدام فلسطینی هایی شوند که از آن استفاده می کنند.
فلسطینی‌های ساکن نوار غزه روز جمعه ۳۰ مارس (۱۰ فروردین) مصادف با چهل و دومین سالگرد روز زمین، راهپیمایی سالانه و مسالمت‌آمیز خود معروف به «راهپیمایی بازگشت» را آغاز کردند و از آن زمان تاکنون د‌ه‌ها شهروند فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسیده و هزاران نفر نیز زخمی شدند.
​​
https://www.taghribnews.com/vdch6vnxk23nkzd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما