تاریخ انتشار۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۰
کد مطلب : 352103

فراخوان مقاله سي ودومين كنفرانس بين المللي وحدت اسلامي

فراخوان مقاله سي ودومين كنفرانس بين المللي وحدت اسلامي که قرار است آذرماه سال جاری با عنوان«قدس؛ محور وحدت امت»برگزار شود، اعلام شد.
فراخوان مقاله سي ودومين كنفرانس بين المللي وحدت اسلامي
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، در این فراخوان آمده است:
 سي و دومين کنفرانس بين‌المللي وحدت اسلامي به ياري خداوند متعال در ايام هفته وحدت و ميلاد مسعود حضرت ختمي مرتبت محمد مصطفي(ص) ‌و نواده بزرگوارش حضرت امام جعفر صادق(ع)‌با عنوان «قدس؛ محور وحدت امت» در  تاريخ 3 الي5 آذر ماه 1397( 16 الي 18 ربيع الاول 1440 هجري قمري /24 الي 26 نوامبر 2018 ميلادي) از سوي مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي در تهران برگزار مي‌شود.
 
 موضوع کنفرانس به روشني نشان مي‌دهد که مسأله اصلي و مهمي که بايد مورد اهتمام ما قرار گيرد، چاره‌انديشي براي چالش‌هايي است که فلسطين با آنها مواجهه گرديده و اين امر مسؤوليت‌هاي سنگيني را بر عهده امت اسلامي قرار مي‌دهد.
 
 شکي نيست که بزرگترين فاجعه‌اي که جهان اسلام از آن رنج مي‌برد، اشغال فلسطين به دست گروهي جنايتکار نژادپرست و خون‌ريز است و اين اشغال عامل اصلي بحران‌ها، درگيري‌ها، تفرقه و عقب‌افتادگي در زمينه توسعه و پيشرفت و همچنين موجب آوارگي، کشتار و تخريب منازل فلسطينيان است.
 
 در اين ايام، چنين موضوع خطير و سرنوشت‌سازي، دشوارترين مراحل خود را سپري مي‌کند، زيرا ملت بزرگ فلسطين براي استمرار راهپيمايي‌هاي بازگشت به‌پا‌خاسته امت و انتفاضه‌هاي گذشته را ادامه مي‌دهد و با صراحت اعلام مي‌کند که از حق بازگشت به وطن اشغال شده هرگز عقب نخواهد نشست.
 
هيچ کس جز صهيونيست‌ها حق بازگشت را انکار نمي‌کنند، در تمام قطعنامه‌هاي بين‌المللي نيز تأکيد شده که بازگشت، حق قانوني ملت فلسطين است و بايد محقق شود.
 
 ملت فلسطين با تقديم کاروان‌هايي از شهيدان و جانبازان، بر مطالبه حقوق خود اصرار مي‌ورزد و استمرار اين راه باشکوه، مستلزم آن است که همه آزادگان دوشادوش ملت فلسطين به‌پا خيزند و از راهپيمايي‌هاي آنان براي بازگشت حمايت کنند و جهان اسلام در اين عرصه رسالت سنگين و با‌عظمتي بر عهده دارد.
 
 از سوي ديگر، تجاوزات آمريکايي - صهيونيستي براي سرپوش گذاشتن بر خواست ملت فلسطين براي بازگشت و آزادي، از طريق ارائه طرح "معامله قرن" افزايش يافته است. معامله‌اي که اگر خداي ناکرده محقق شود - که البته هرگز محقق نخواهد شد - به خواري و ذلت کل منطقه و از دست رفتن سرزمين فلسطين و مصادره همه حقوق فلسطينيان و همچنين سلطه صهيونيست‌ها بر سرنوشت و مقدرات آنها خواهد انجاميد.
 
 جهت آمادگي براي اين معامله خائنانه، و اقدام انتقال سفارت آمريکا به قدس اشغالي اجرا شد، با وجود اينکه کل کشورهاي اسلامي و ساير کشورهاي جهان مخالفت گسترده‌اي با اين مسأله ابراز کردند. اما آمريکاي گستاخ، از تصميم خود عقب ننشست و اين اقدام شنيع را مرتکب شد. به دنبال اين اقدام، کنيست رژيم صهيونيستي نيز قانوني تصويب کرد که به موجب آن حق تعيين سرنوشت فقط به يهوديان در فلسطين اعطا شده و اين قانون با وقاحت تمام، نژادپرستي خود را کامل کرده است. اين نژادپرستي در ميان رژيم‌هاي نژادپرست گذشته که در زباله‌دان تاريخ انداخته شده‌اند، بي‌بديل بوده است.
 
 ما ايمان داريم که سرنوشت اين رژيم نژادپرست و سفاک همانند سرنوشت سياه رژيم‌هاي غير‌انساني پيشين است و انقراض اسرائيل غاصب با فداکاري و شجاعت مردم فلسطين بالاخص در راهپيمايي‌هاي بازگشت و با حمايت‌هاي عملي، علمي ، فکري و سياسي همه آزادگان جهان به حقانيت و عادلانه‌بودن آرمان مقاومت فلسطين ميسر و محقق خواهد شد.
 
 طبيعي است که در چنين شرايطي توجه ويژه کنفرانس وحدت اسلامي پيش‌رو در تهران، به موضوع قدس و تجاوزات صهيونيست‌ها به نخستين قبله و سومين مکان مقدس مسلمانان و همچنين موضوع راهپيمايي‌هاي بازگشت باشد؛ به ويژه که اين کنفرانس در پايتخت جمهوري اسلامي ايران برگزار مي‌شود، کشوري که طي چهار دهه از عمر بابرکت خود، هرآنچه در توان داشته را براي تکيه بر اين مسأله عادلانه تقديم کرده است و همچنان از گذشته تا حال به دليل مواضع حمايتگرانه خود از مسأله فلسطين، مورد فشار و توطئه قرار دارد.  "وقل اعملو فسيري الله عملکم و رسوله و المؤمنون"
 
ملاحظات:
1- از فرهيختگان گرامي جهت مشارکت در اين کنفرانس ، ارائه و ارسال مقالات خود به نشاني پست الکترونيکي Bainalmelal@yahoo.com دعوت بعمل مي‌آيد.
2- مقالات بيش از  20 صفحه نباشد و به صورت word و چکيده مقالات به زبان‌هاي عربي يا فارسي يا انگليسي يا فرانسوي ارسال شود.
3- براي اطلاع بيشتر شايسته است به فهرست محورهاي کنفرانس كه ضميمه است، توجه نموده و مقالات خود را بر اين اساس تنظيم نمايند.
4- نشاني: تهران - خيابان آيت الله طالقاني - شماره 248 - مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي
صندوق پستي: 6995-15875-دبيرخانه علمي کنفرانس - تلفکس: 88321618-021‌ - ‌88324541-021
 
دبيرخانة هيأت علمي كنفرانس
 
 
 
بسم الله الرحمن الرحيم
سي و دومين كنفرانس بين المللي وحدت اسلامي
عنوان كنفرانس: «قدس، محور وحدت امت»
محورها:

أ – انديشه صهيونيسم، انديشه تجاوز
ـ صهيونيسم ضد حقوق بشر
ـ غير قانوني بودن نظام صهيونيسم بر مبناي حقوق بين‫الملل

ب – اهداف غرب از ايجاد نظام صهيونيستي
ـ تفرقه افكني در امت و به حاشيه كشاندن آن
ـ ايجاد پايگاه شرارت استكبار در قلب جهان اسلام

ج – استراتژي غرب در حمايت از رژيم صهيونيستي
ـ حمايت نظامي، مالي، ورسانه‫اي
ـ يهودي سازي قدس شريف وتجاوز به آثار اسلامي آن
ـ سازماندهي گروه‫هاي تكفيري و فتنه‫انگيزي در جهان اسلام
ـ توطئه آمريكا در انتقال سفارتخانه‫ها به قدس
 ـ دامن زدن به عادي سازي روابط با دشمن صهيونيستي
ـ انتساب تهمت تروريست به جنبش‫هاي مقاومت

د – معامله قرن و پيامدهاي خطرناك آن
ـ سلطه كامل بر قدس شريف و مسجد الاقصى
ـ گسترش دامنه شهرك سازي صهيونيستي
ـ آتش افروزي در ميان گروه‫هاي فلسطيني
ـ مانع آفريني در مسير انتفاضه فلسطين

هـ - وحدت امت تنها راه در هم شكستن طرح استكبار
ـ حق بازگشت براساس حقوق بين الملل
ـ روز جهاني قدس و نقش آن در ايجاد وحدت و همبستگي اسلامي
ـ طرح همه پرسي از فلسطينيان براي تعيين سرنوشت فلسطين
ـ مسئوليت رسانه‫هاي جهان اسلام در بسيج امت

و – مقاومت، نماد وحدت امت
ـ جمهوري اسلامي ايران و نقش آن در حمايت از مقاومت به رهبري امام خميني(ره) و امام خامنه‫اي
«مد ظله العالي».
- مسأله فلسطين وانقلاب اسلامي ــ چهل سال حمايت پياپي
ـ رسالت علماء و نخبگان و تشكلهاي اجتماعي (جوانان ، بانوان و مراكز اسلامي) در قبال مقاومت.
ـ آموزه‫هاي قرآن كريم و سنت شريف نبوي، خاستگاه وحدت امت اسلامي
 
دبيرخانه هيأت علمي كنفرانس
 
https://www.taghribnews.com/vdcbg5bffrhbs8p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما