تاریخ انتشار۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۱
کد مطلب : 359508

شهادت یک کودک فلسطینی زخمی شده در جریان تظاهرات های حق بازگشت

یک کودک فلسطینی در آخرین ساعات شامگاه شنبه در اثر جراحت های وارده در جریان درگیری های نخستین روزهای ماه سپتامبر جاری در تظاهرات های حق بازگشت در شرق خان یونس واقع در جنوب باریکه غزه به شهادت رسید.
شهادت یک کودک فلسطینی زخمی شده در جریان تظاهرات های حق بازگشت
به گزارش خبرگزاری تقریب، "اشرف قدرت" سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه تصریح کرد که «صهیب عبد السلام ابو کاشف" (16 ساله) در اثر جراحت های ناشی از اصابت گلوله نظامیان صهیونیست، در بیمارستان اروپایی غزه به شهادت رسید.
 
با شهادت این کودک فلسطینی شمار شهدای خردسال تظاهرات های حق بازگشت به 28 نفر از کل 188 شهید این تظاهرات ها رسید که پیکرهای پاک 10 نفر از آنها نیز توسط رژیم صهیونیستی توقیف شده است.

 اکثر این افراد در جریان سرکوب تظاهرات های مسالمت آمیز آغاز شده از تاریخ 30 مارس گذشته به شهادت رسیده اند.
 
این تظاهرات ها بر لزوم اجرایی شدن حق بازگشت ملت فلسطین به سرزمین خود در راستای قطعنامه های بین المللی مربوط به حق بازگشت آوارگان فلسطینی؛ از جمله قطعنامه شماره 194 که بر حق بازگشت و پرداخت غرامت به آوارگان تصریح کرده است و نیز لغو محاصره غزه تأکید دارند.
 
خبر دیگر اینکه، در اثر حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به گروهی از جوانان فلسطینی شرکت کننده در تظاهرات شرق غزه، 2 جوان فلسطینی مجروح و تعدادی دیگر در اثر استنشاق گازهای سمی مسموم شدند.

"ایمن سحبانی" مدیر اورژانس درمانگاه شفای غزه اعلام کرد که یک جوان فلسطینی در اثر اصابت گلوله به ساق پایش در شرق شهر غزه زخمی شده که به بیمارستان شفا انتقال داده شد.
 
یک جوان فلسطینی دیگر هم که به ضرب گلوله زخمی شده بود، به بیمارستان اندونزیایی در شمال غزه انتقال یافت و چندین نفر دیگر هم در اثر استنشاق گازهای سمی دچار مسمومیت شدند.

دهها جوان فلسطینی در اقدامی غیرمنتظره دست به تظاهرات در شرق استان های باریکه غزه زدند و ضمن آتش زدن لاستیک های کهنه خودروها تلاش کردند، در میان نظامیان صهیونیست رعب و وحشت ایجاد کنند.
 
بزرگترین تظاهرات در شرق جبالیا روی داد که در جریان آن دهها جوان فلسطینی توانستند از موانع امنیتی مرزهای شرقی این شهرک به سمت اراضی اشغالی سال 1948 عبور کنند و سپس به سلامت به داخل اراضی فلسطینی بازگردند.
 
نظامیان صهیونیست با مشاهده این تظاهرات ها، به سمت جوانان فلسطینی تیراندازی کردند که منجر به مجروح و مسموم شدن تعدادی از آنها شد.
https://taghribnews.com/vdchvwnx623nmmd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی