تاریخ انتشار۳ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۲
کد مطلب : 410372

​چین به آمریکا درباره فروش «اف ۱۶» به تایوان هشدار داد

وزارت خارجه چین با هشدار به آمریکا درباره فروش جنگنده‌های اف ۱۶ به تایوان تاکید کرد که چنین اقداماتی به روابط دوجانبه پکن و واشنگتن «آسیبی جدی» می‌زند.
​چین به آمریکا درباره فروش «اف ۱۶» به تایوان هشدار داد
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس خبری روز جمعه خود در پکن به دولت آمریکا درباره فروش جت‌های جنگنده به تایوان هشدار داده است.

 بعد از گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای در آمریکا درباره طرح دولت «دونالد ترامپ» برای فروش ۶۰ فروند جت جنگنده اف ۱۶ به تایوان، «گِنگ شوآنگ» سخنگوی وزارت خارجه چین به این موضوع واکنش نشان داد.

به گزارش «راشا تودی»، این مقام چینی گفت: «چین قویا مخالف فروش تسلیحات به تایوان است و این موضع، ثابت و مستحکم باقی است.

سخنگوی وزارت خارجه چین با هشدار به آمریکا اعلام کرد که فروش تسلیحات به تایوان به روابط دوجانبه چین و آمریکا «آسیبی جدی» می‌زند. او به آمریکا تاکید کرد، «فروش تسلیحات و تماس‌های نظامی با تایوان را متوقف کند».

روابط آمریکا با تایوان، همواره یکی از موضوعات جنجالی در روابط واشنگتن و پکن بوده و تنش‌ها در دولت ترامپ به دنبال اظهارات او علیه سیاست «چین واحد» تشدید هم شد.

طبق سیاست «چین واحد»، کشورهای خارجی متعهد می‌شوند که تایوان را یک بخش خودمختار از کشور چین می‌دانند.

آمریکا از سال ۱۹۷۹ خود را به این سیاست متعهد اعلام کرده و دولت‌های متعدد آمریکایی هر چند که همواره ارتباطاتی با تایوان داشته‌اند اما خود را متعهد به این سیاست اعلام کرده بودند.

بعد از پیروزی ترامپ در انتخابات و زمانی که او «رئیس‌جمهور منتخب» بود، وی در اظهاراتی به چین هشدار داده بود که اگر در دولتش بین دو کشور بر سر مسائل تجاری و دیگر اختلافات سیاسی به توافق نرسد، لزومی نمی‌بیند که به سیاست «چین واحد» پایبند بماند.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcef78ewjh8zxi.b9bj.html
مرجع : فارس
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی