تاریخ انتشار۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۷
کد مطلب : 421917
فرماندهی انتظامی خوزستان:

توسعه زیرساخت ها در مرزهای خوزستان امنیت اربعین را تقویت می کند

فرمانده انتظامی خوزستان گفت: توسعه زیرساخت ها در پایانه های مرزی خوزستان می تواند تا اندازه زیادی امنیت زائران اربعین را برقرار و کیفیت خدمت رسانی را افزایش دهد.
توسعه زیرساخت ها در مرزهای خوزستان امنیت اربعین را تقویت می کند
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، سردار حیدر عباس زاده با تاکید بر برقراری نظم و امنیت در اربعین امسال و لزوم توجه به امکانات زائران برای سفر معنوی اربعین بیان کرد: در اربعین حسینی به عنوان یکی از بزرگترین رویدادهای فرهنگی و معنوی به ویژه در خوزستان، تمامی نهادهای نظارتی و خدماتی باید توان خود را برای ارتقای سطح خدمت رسانی و برقراری نظم و امنیت زائران بکار گیرند.

وی با اشاره به اینکه در جلسات پیشین ستاد اربعین حسینی، تفاهم نامه هایی در زمینه تسهیل سفر زائران بین ایران و عراق منعقد شده، افزود: استاندار خوزستان در این زمینه اذعان داشته که تلاش دولت بر این است تا هزینه روادید محدود و عوارض های پرداختی حذف شود که در این زمینه اقداماتی در دستور کار است.

سردار عباس زاده با اشاره به پیش بینی افزایش زائران امسال اربعین حسینی ، گفت: برنامه های پیش رو برای  خدمت رسانی هرچه بهتر به زائران به دلیل افزایش احتمالی زائرین در هر چهار مرز خروجی، باید قوی تر از سال های گذشته انجام شود.

وی ادامه داد: از نکات اساسی که در کمیته امنیتی انتظامی ستاد اربعین حسینی خوزستان همواره مورد تاکید است ، لزوم آسیب شناسی ماموریت ها با توجه به شرایط جغرافیایی، آب و هوایی و نزدیک شدن این ایام به فصل گرما است.

وی به ضرورت رصد اخبار و اطلاعات مرتبط با اربعین برای تنویر افکار عمومی، توجه به تاثیر مستقیم و غیرمستقیم زیر ساخت ها برای ارتقای نظم و امنیت زائران اشاره کرد و گفت: با وجود تهدیدات در داخل و خارج کشور باید برای کنترل نظم و امنیت در جاده های ارتباطی، توجه به تغذیه و اسکان زائران، سامان دهی مسافربران، دستفروشان و برخورد با جاعلان روادید توسط پلیس برنامه ریزی لازم انجام شود.

فرمانده انتظامی خوزستان با تاکید بر برگزاری همایش توجیهی مسئولان مواکب افزود:برگزاری جلسات توجیهی می تواند ضعف ها را به حداقل برساند و امید است با توجه به خیل عظیم عاشقان امام حسینی ، آیین اربعین حسینی امسال وسیع تر و کامل تر برگزار و شرایط مناسب پیش بینی شود.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcb88bazrhb59p.uiur.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی