تاریخ انتشار۲۰ اسفند ۱۳۸۹ ساعت ۲۰:۴۸
کد مطلب : 42194
امام جمعه مسجد مکی زاهدان:

ازدواج جوانان باید تسهیل شود

امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان با اشاره به وجود برخی شرایط دست و پاگیر در برگزاری مراسم ازدواج جوانان گفت: ازدواج سنت نبوی (ص) است و شرایط آن برای جوانان باید تسهیل شود.
نمازجمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان
نمازجمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان
به گزارش خبرگزاری تقریب (تنا) از سیستان و بلوچستان، مولوی "عبدالحمید اسماعیل زهی" امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان اظهار داشت: ازدواج عاملی مهم در بازدارندگی جوانان از افتادن در دام فساد و فحشا است اما متاسفانه در زمان حاضر شاهد هستیم که این فریضه مقدس به خاطر سخت گیری برخی والدین برگزار نمی شود. 

وی افزود: برخی خانواده های ثروتمند با هزینه های گزاف و مهریه بالا مراسم ازدواج فرزندانشان را برپا می کنند و برخی خانواده های سطح متوسط و رو به پایین نیز با هزینه ای کمتر اقدام به این امر می کنند اما آنهایی که بضاعت مالی ندارند مجبورند ازدواج نکنند یا در حالت عقد بمانند که این با آموزه های دین متعالی اسلام تعارض دارد. 

مولوی اسماعیل زهی ادامه داد: این در حالی است که در جامعه شیعه ازدواج آسان رونق دارد و ما می بینیم که به طور سالانه و در قالب ازدواج دانشجویی تعداد زیادی از جوانان به خانه بخت می روند. 

وی افزود: برادران شیعه در این موضوع از ما جلوتر هستند و ما باید در این موارد از آنها الگوبرداری کنیم زیرا تاکید دین مبین اسلام نیز بر تسهیل شرایط ازدواج و برگزاری هر چه آسانتر مراسم ازدواج است. 

امام جمعه مسجد مکی زاهدان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به لزوم توجه به آخرت افزود: یاد آخرت و روز حساب، دلها را بیدار و متوجه خوف خداوند می سازد. 

وی ادامه داد: ما باید بدانیم که این دنیا محل گذر است و سرای باقی ما آخرت است و به همین دلیل باید برای سفر آخرت خود توشه ای مناسب فراهم آوریم. 

وی افزود: ما همواره باید به دنبال ایجاد تحول در درون خود باشیم و در اصلاح نفس و بهره برداری صحیح از نعمتهای دنیوی برای آبادانی دنیا و آخرت خود بکوشیم. 

مولوی اسماعیل زهی همچنین در پایان سخنانش از عموم نمازگزاران خواست برای موفقیت ملتهای مسلمان در نبرد نابرابر با حاکمان ظالم دعا کنند. 

وی با اشاره به استمرار قیامهای مردمی در خاورمیانه به ویژه لیبی ابراز امیدواری کرد نتیجه این قیامها به نفع جهان اسلام و سرنگونی استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل رقم بخورد.
https://taghribnews.com/vdcjxvex.uqe8hzsffu.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی