تاریخ انتشار۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۷
کد مطلب : 426218

افتتاح سمینار و نمایشگاه قرآنی در هند

سمینار و نمایشگاه قرآنی در هفته قرآنی ایران در هند برگزار می‌شود.
افتتاح سمینار و نمایشگاه قرآنی در هند
به گزارش حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، حجت‌الاسلام مهدوی‌پور، نماینده ولی فقیه در شبه قاره هند امروز (شنبه) گفت: سمینار مفسران قرآن از هند و ایران و نمایشگاه قرآنی به مناسبت هفته قرآنی ایران در هند با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مشارکت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و سرکنسولگری ایران در حیدرآباد برگزار می‌شود.

وی در ادامه اعلام کرد: نمایشگاه قرآن در این هفته قرآنی در روزهای اول تا سوم تیرماه به صورت مشترک با مؤسسات هندی برگزار می‌شود که امروز با سخنرانی سخنرانان مختلف افتتاح شد.

حجت‌الاسلام مهدوی‌پور افزود: پروفسور انجم از دانشگاه همدرد، دکتر فقهی‌زاده، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که پیام دکتر صالحی، وزیر فرهنگ را قرائت کردند، حجت‌الاسلام مرویان، رئیس بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی، واعظی، رئیس بخش قرآن دانشگاه تهران و صالح، نماینده جامعةالمصطفی بعضی از سخنرانان مراسم امروز بودند.

وی گفت: موضوع سمینار، مفسران ایران و هند هستند که در این سمینار از چندین کتاب رونمایی می‌شود. از جمله بزرگترین کتابی که در زمینه لغت در ایران نوشته شده به نام «معجم فقه لغه القرآن و سرّ بلاغته» در ۶۰ جلد و کتاب تفسیر نور حجت‌الاسلام قرائتی و یک کتاب تفسیر بدون نقطه که در ایران تدوین شده و کتاب «تفسیر مفسران» دکتر انجم.

نماینده ولی فقیه در شبه قاره هند در پایان با اشاره به فعالیت‌های قرآنی بعد از انقلاب در ایران گفت: بیش از ۳۷ هزار کتاب با موضوعات قرآنی بعد از انقلاب در ایران تدوین شده است و ۲۵ تا ۳۰ هزار پایان‌نامه کارشناسی ارشد و دکتری در ایران انجام شده است و شبکه‌های قرآنی تلویزیونی و رادیویی هم در ایران فعال هستند و خبرگزاری ایکنا هم به عنوان خبرگزاری ویژه قرآنی مشعول فعالیت است.

انتهای پیام/
https://www.taghribnews.com/vdca6inya49nuu1.k5k4.html
مرجع : ایکنا
نام شما
آدرس ايميل شما