تاریخ انتشار۳۱ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۸:۴۸
کد مطلب : 459376

دفع عملیات نیروهای ائتلاف سعودی در استانهای مأرب و جوف توسط ارتش یمن

«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن شنبه شب گفت: نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی با دفع حملات نیروهای ائتلاف سعودی در استان‌های مأرب و جوف ده ها تن از آن‌ها را کشتند.
دفع عملیات نیروهای ائتلاف سعودی در استانهای مأرب و جوف توسط ارتش یمن
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، السریع افزود: نیروهای یمنی عملیات هجومی نیروهای ائتلاف سعودی در شهرستان مجزر استان مأرب و شهرستان خب و الشعف استان جوف را دفع کردند.

وی گفت: در این عملیات تعدادی خودروی زرهی نیروهای ائتلاف سعودی منهدم و ده ها تن از آن ها کشته یا زخمی شدند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اضافه کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته جنگنده - بمب افکن های ائتلاف سعودی ۳۳ نوبت این کشور را بمباران کردند.

سریع در ادامه گفت: جنگنده های ائتلاف سعودی مناطقی در استان های مأرب، جوف و صعده را هدف قرار دادند.

"ترکی المالکی" سخنگوی ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان حدود ۱۰ روز پیش به طور رسمی از اعلام توافق آتش‌بس در یمن خبر داد و گفت که این آتش‌بس ۲ هفته ادامه خواهد داشت و پس از آن نیز قابل تمدید است، با این وجود اما این ائتلاف به آتش‌بس پایبند نبوده و روزانه مناطق مختلف یمن را آماج حملات هوایی و توپخانه‌ای قرار داده است.

ائتلاف کشورهای عربی به سرکردگی عربستان از ۲۶ مارس۲۰۱۵ (فروردین ۹۴) به بهانه بازگرداندن منصور هادی به قدرت یمن را هدف حمله‌های خود قرار داده‌اند. این در حالی است که پس از گذشت شش سال از این جنگ، ائتلاف سعودی هیچ دستاوردی در یمن کسب نکرده است.

انتهای پیام/
 
https://www.taghribnews.com/vdcbz9ba0rhbsfp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما