تاریخ انتشار۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۹:۵۳
کد مطلب : 459781
حجت الاسلام و المسلمین مختاری:

تقویت بخش علمی کنفرانس وحدت، ماموریت جدید دانشگاه مذاهب اسلامی/آمادگی این دانشگاه جهت اجرای پروژه های علمی و پژوهشی پیشنهادی مجمع تقریب

جلسه اعضای هیئت علمی دانشگاه مذاهب اسلامی با حضور حجت الاسلام و المسلمین مختاری ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی و معاونین، در سالن همایش های این دانشگاه برگزار شد‌.
تقویت بخش علمی کنفرانس وحدت، ماموریت جدید دانشگاه مذاهب اسلامی/آمادگی این دانشگاه جهت اجرای پروژه های علمی و پژوهشی پیشنهادی مجمع تقریب
به گزارش حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب،  حجت الاسلام و المسلمین مختاری رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی، در این نشست ضمن تبریک سال نو و آرزوی سلامتی و تندرستی برای همکاران، دانشجویان و اساتید، علو درجات و شادی روح درگذشتگان اخیر مجموعه تقریب از جمله مرحوم استاد خسروشاهی، مهندس شیخ‌الاسلام و دکتر علیزاده را از درگاه خداوند متعال مسئلت نمود.

حجت الاسلام و المسلمین مختاری همچنین در ادامه از حمایت دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و زحمات بخش‌های مختلف دانشگاه به ویژه معاونت آموزشی و پژوهشی برای راه اندازی سامانه آموزش مجازی دانشگاه و ادامه فعالیت های آموزشی قدردانی کرد.
 
وی با بیان اینکه تجربه آموزش مجازی برای دانشگاه مذاهب اسلامی تجربه ای نوپااما در عین حال پیشتاز در این عرصه است گفت: با وجود اینکه زیرساخت‌های لازم را نداشتیم، اما بر حسب ضرورت ابتدا با ضبط دروس و انتشار آن در گروه های مجازی تحت اشراف معاونت آموزشی فعالیت‌ها به صورت غیر حضوری ادامه یافت و پس از آن سامانه مجازی آموزش مجازی دانشگاه راه اندازی شد.
 
حجت الاسلام و المسلمین مختاری از تمامی اساتید، اعضای هیات علمی و دانشجویان درخواست کرد تا با همکاری و همدلی کمک کنند تا نواقص و مشکلات احتمالی در این زمینه برطرف شود و سامانه آموزش مجازی در این دانشگاه جایگاه خود را پیدا کند، چرا که بخاطر شرایط ناشی از این بیماری کرونا معلوم نیست تا چه زمانی این وضعیت ادامه خواهد داشت لذا باید از طریق آموزش مجازی فعالیت‌های آموزشی ادامه پیدا کند.
 
وی در ادامه خطاب به اعضای هیئت علمی دانشگاه در خصوص تاکید دبیرکل مجمع تقریب برای واگذاری بخش علمی و محتوایی و مقالات کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی، به دانشگاه،  بیان داشت: در ادوار مختلف دانشگاه هیچ نقشی در برگزاری کنفرانس وحدت نداشته یا نقشش بسیار کم رنگ بوده است هرچند در دو سال اخیر کارهایی انجام شد اما با آن نقطه مدنظر فاصله دارد. اخیراً با تاکید دکتر شهریاری دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، تصمیم گرفته شد بخش علمی، محتوایی و آکادمیک کنفرانس وحدت به دانشگاه مذاهب اسلامی واگذار گرد که بایستی نقاط قوت و ضعف را شناسایی کنیم تا وجهه علمی و آکادمیک کنفرانس وحدت را تقویت و متحول کنیم.
 
حجت الاسلام و المسلمین مختاری تاکید کرد: دانشگاه مذاهب اسلامی با بهره مندی از اساتید و اعضای هیئت علمی متشکل از مذاهب مختلف می‌تواند آن تعامل بین مدرسه‌ای و بین علمایی و فرهیختگانی را در قالب کنفرانس وحدت محقق کند به طوری که در کنفرانس پیش رو ان شاالله شاهد تقویت و تحول در بخش علمی و مقالات برای ارائه راهکارهای علمی در خصوص مسائل و مشکلات جهان اسلام باشیم.
 
وی از اعضای هیئت علمی و معاونت‌های مختلف دانشگاه خواست تا موضوع فراخوان کنفرانس وحدت را با ریز محورها به صورت دقیق، علمی و با رویکرد تخصصی و در قالب گروه‌هایی متشکل از اعضای هیئت علمی دانشگاه تدوین کنند و نظرات و ایده های جمع آوری شده در قالب طرح به مجمع تقریب ارائه گردد.
 
حجت الاسلام و المسلمین مختاری همچنین بر آمادگی دانشگاه مذاهب اسلامی جهت اجرای پروژه‌های علمی و پژوهشی پیشنهادی مجمع تقریب تاکید کرد و گفت: این پروژه ها نیز می‌تواند توسط اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه مذاهب اسلامی انجام شود.
 
رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی تصریح کرد: این دانشگاه می‌تواند بازوی مهم و پرتوانی به ویژه در حوزه علمی و آکادمیک برای مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری باشد.  

در این نشست همچنین  صابری معاون آموزشی دانشگاه مذاهب اسلامی  گزارشی از روند آموزش مجازی و تداوم فعالیت‌های آموزشی دانشگاه بصورت غیر حضوری ارائه نمود و ملکی معاون پژوهشی نیز بر آمادگی این معاونت در انجام پروژه‌ها و طراح‌های پژوهشی با همکاری دانشگاه و مجمع تقریب تاکید کرد.

انتهای پیام/
 
https://www.taghribnews.com/vdcbw9ba8rhbszp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما