کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

افزایش حملات هوایی و زمینی ائتلاف سعودی به یمن، در دومین هفته آتش‌بس ادعایی

4 ارديبهشت 1399 ساعت 23:56

ارتش یمن اعلام کرد که برخلاف ادعای ائتلاف سعودی، حملات هوایی و زمینی این ائتلاف به یمن متوقف نشده و طی یک هفته گذشته صدها بار مناطق مختلف یمن آماج این حملات بوده است.


به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، سخنگوی نیروهای مسلح یمن از ادامه حملات ائتلاف سعودی اماراتی به این کشور خبر داد و گفت این حملات برای دومین هفته متوالی به رغم اعلام آتش‌بس از سوی این ائتلاف با پوشش هوایی گسترده همراه بوده است.

سرتیپ یحیی سریع امروز پنجشنبه نیز همانند روال گذشته طی گزارشی از وضعیت جبهه‌های درگیر در یمن گفت که ائتلاف متجاوز سعودی و اماراتی  از صبح جمعه گذشته تا به امروز ۲۵ حمله تهاجمی و تلاش برای نفوذ در استان‌های مأرب (مرکز) و الجوف ( شمال) و صعده (شمال غرب) و استان‌های تعز و ضالع (جنوب غربی) انجام داده است.

وی گفت که جنگنده‌های ائتلاف سعودی نیز همزمان با این حملات ۲۵۳ بار اقدام به بمباران مناطق یمن که بیشترین این حملات در استان‌های مأرب، جوف و بیضاء بود، کرده است. که از ابتدای اعلام آتش‌بس، این حملات به ۵۰۰ حمله هوایی می‌رسد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور در برابر این حملات پی‌در‌پی همه گزینه‌ها را در نظر گرفته و برای دفاع از کشور و ملت یمن دست بسته نخواهند ماند. او گفت که ائتلاف سعودی باید مسئولیت همه اقدامات و حملات خود را باید برعهده بگیرد.

ائتلاف عربستان سعودی و امارات عربی متحده دو هفته پیش در چنین روزی (۲۱ فروردین) از آغاز آتش‌بس یک‌طرفه در یمن خبر داد و مدعی شد که همه حملات هوایی و زمینی «با هدف کمک به تلاش‌ها برای مقابله با کرونا» در یمن متوقف و در صورت استقبال طرف مقابل، این آتش بس قابل تمدید است.

امروز قرار بود این آتش‌بس ادعایی تمدید شود ولی دولت نجات ملی و شورای عالی سیاسی یمن امروز اعلام کردند که هدف از این حملات، تلاش برای منجحرف کردن افکار عمومی و جهانی از جنایت‌های سعودی‌ها در یمن است و ریاض در گفته‌های خود جدی نیست.

انتهای پیام/
 
 


کد مطلب: 460005

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/news/460005/افزایش-حملات-هوایی-زمینی-ائتلاف-سعودی-یمن-دومین-هفته-آتش-بس-ادعایی

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com