تاریخ انتشار۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۵
کد مطلب : 460464

برگزاری مسابقه فرهنگی «آشنایی با قرآن» در ایام ماه مبارک رمضان

 معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، با هدف انس بیشتر با کلام وحی، مسابقه فرهنگی آشنایی با قرآن برگزار می‌شود.
برگزاری مسابقه فرهنگی «آشنایی با قرآن» در ایام ماه مبارک رمضان
به گزارش حوزه فرهنگ و هنر خبرگزاری تقریب به نقل از بنیاد شهید و امورایثارگران، حجت الاسلام محمد حسن کاویانی راد ضمن اعلام برگزاری مسابقه فرهنگی آشنایی با قرآن، درباره این مسابقه افزود: بزرگ‌ترین معجزه دین اسلام و پیامبر خاتم (ص) کلام خدا و کتاب خداست و نیاز مبرم جامعه ما تدبر و تأمل در مفاهیم و مضامین بلند آسمانی آن است و ماه نزول قرآن فرصت مغتنم و مضاعفی است برای آشنایی با کلام وحی و به همین منظور این مسابقه فرهنگی برگرفته از جلد یک کتاب «آشنایی با قرآن» نوشته استاد شهید مرتضی مطهری و اطلاعات عمومی مشتمل بر مناسبت‌های مختلف شمسی و قمری، طراحی شده است.

وی ادامه داد: یکی از مناسبت‌های پیش رو سالروز شهادت استاد مطهری است و به همین جهت کتاب «آشنایی با قرآن» شهید مطهری به عنوان مرجع آزمون و سؤالات انتخاب شده است. در حقیقت این مسابقه سبب انس بیشتر مردم با قرآن و موجب آشنایی بیش از پیش با افکار و آثار شهید مطهری در جامعه نیز می‌شود.

کاویانی راد با اشاره به اینکه این مسابقه به همت اداره کل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید برگزار می‌شود، گفت: این مسابقه به صورت مجازی و شامل ۳۰ سئوال چهار گزینه‌ای که ۲۰ سئوال از کتاب مذکور و ۱۰ سئوال اطلاعات عمومی و از طریق سایت نوید شاهد برگزار می‌شود و شرکت برای عموم آزاد است. در پایان ماه مبارک رمضان به ۳۰ نفر از شرکت‌کنندگان که به سئوالات پاسخ صحیح داده باشند، به قید قرعه هدایایی به رسم یادبود اهدا خواهد شد.

انتهای پیام/
https://www.taghribnews.com/vdcb0gbaarhb0ap.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما