کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

بیانیه دفتر مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در عراق به مناسبت روز جهانی قدس

2 خرداد 1399 ساعت 21:24

دفتر مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس بیانیه ای صادر کرد.


به گزارش حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، متن بیانیه دفتر مجمع تقریب در عراق به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
«وَ قَضَيْنا إِلى‌ بَنِي إِسْرائِيلَ فِي الْكِتابِ لَتُفْسِدُنَّ فِي الْأَرْضِ مَرَّتَيْنِ وَ لَتَعْلُنَّ عُلُوًّا كَبِيراً * فَإِذَا جَاءَ وَعْدُ أُولَاهُمَا بَعَثْنَا عَلَيْكُمْ عِبَادًا لَنَا أُولِي بَأْسٍ شَدِيدٍ فَجَاسُوا خِلَالَ الدِّيَارِ وَكَانَ وَعْدًا مَفْعُولًا» (سوره اسراء/4-5)

با وجود گذشت بیش از هفت دهه از اشغالگری رژیم صهیونیستی، ملت فلسطین در داخل و خارج از این سرزمین هرچه بیشتر به هویت فلسطینی خود و سرزمین و حقوق خود در بازپس گرفتن دولت فلسطین به پایتختی قدس شریف پایبند شده اند؛ اما امروز با خطر جدی درگیری با قدرت های شرور و سرکشی روبرو است که تلاش می کنند مسئله فلسطین را از بین برده و موجودیت ملت فلسطین و فرهنگ و تاریخ آن را با معامله شوم قرن به نابودی بکشانند.

اما تاریخ ثابت کرده است که هر چه توطئه ها و فشارهای قدرت های شرور افزایش پیدا کند، ملت فلسطین پافشاری و مقاومتشان بیشتر خواهد شد حتی مقاومت امروز و پس از شکست مذاکرات سازش، گزینه ای برای همه ملت فلسطین شده است.

امام خمینی (ره) با دعوت به برگزاری روز جهانی قدس، قصد داشت مسلمانان را زیر پرچم قدس و برای ایستادگی در برابر آمریکا و اسرائیل و یاری ملت فلسطین و همچنین اعلام موضع یکپارچه رد پروژه استکباری آنها در جهان با یکدیگر متحد کند.

ما امروز نیازمند توجه بیشتر به بزرگداشت روز جهانی قدس و حمایت از ملت فلسطین هستیم. ملتی که از محاصره و شیوع بیماری کرونا و شانه خالی کردن بسیاری از رژیم های عربی برای کمک به آنها رنج می برد چرا که این رژیم ها طرح عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و اقدامات سیاسی و فرهنگی را به سرعت پیش می برند در حالی که این طرح، به معنای عقب نشستن از مقدسات و ملت و دولت و تاریخ فلسطین و خون های شهدای این سرزمین به دست رژیم جنایتکار و اشغالگر اسرائیل است.

ما نیازمند آگاهی ملت های عرب و مسلمان و همه آزادگان جهان هستیم و همه ما اطمینان داریم که آنها موضع مسئولانه ای در قبال فلسطین و ملت عظیم آن که در مقابله با دشمن صهیونیستی معجزاتی خلق کرده اند، اتخاذ خواهند کرد. ما نیز ایمان واثق داریم که این غده سرطانی به زودی و به اذن خداوند متعال نابود خواهد شد. «إنهم یرونه بعیداً و نراه قریباً».

دفتر مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در عراق

انتهای پیام/


کد مطلب: 463566

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/news/463566/بیانیه-دفتر-مجمع-جهانی-تقریب-مذاهب-اسلامی-عراق-مناسبت-روز-قدس

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com