کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

بیانیه جامعه مدرسین در محکومیت هتک حرمت آیت‌الله سیستانی توسط روزنامه سعودی

15 تير 1399 ساعت 13:39

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بیانیه‌ای حتک حرمت آیت‌الله سیستانی از مراجع تقلید را توسط یک روزنامه سعودی محکوم کردند.


به گزارش حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بیانیه‌ای حتک حرمت آیت‌الله سیستانی از مراجع تقلید را توسط یک روزنامه سعودی محکوم کردند.

متن بیانیه به شرح ذیل است

بسم‌الله الرحمن الرحیم
«زُیِّنَ لِلَّذِینَ کَفَرُواْ الْحَیَاةُ الدُّنْیَا وَیَسْخَرُونَ مِنَ الَّذِینَ آمَنُواْ»

اقدام موهن و ناشایست روزنامه سعودی الشرق الاوسط در هتک حرمت مقام عالی مرجعیت شیعه در عراق حضرت آیت‌الله العظمی سیدعلی سیستانی موجب تأسف و تأثر گردید.

این توهین مذبوحانه در حقیقت توهین به دین و مقدسات اسلامی است و نشان از مفسده‌گری و دین‌ستیزی دارد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن اعلام انزجار از این اهانت قلم به دستان مزدور سعودی اعلام می‌دارد: نقش مرجعیت شیعه و علمای اسلامی در صیانت از هویت دینی و ملی عراق عزیز و همچنین تحکیم وحدت و یکپارچکی سیاسی این ملت نقشی ماندگار و انکار ناپذیر در تاریخ است.

مرجعیت شیعه با سالها مجاهدت و مبارزه علیه استعمار انگلیس و استکبار پایه‌های استقلال و آزادی عراق را استحکام بخشیده و ملت رشید عراق را با مدیریتی حکیمانه از بحران‌ها عبور داده است. در این میان فتوای آیةاللَّه العظمی سیستانی که موجب بسیج همگانی و خودجوش مردم وتقویت محور مقاومت در مبارزه با داعش شد نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است.

مرجعیت عظیم شیعه مورد احترام مردم و حوزه‌های مقدسه در سراسر بلاد اسلامی است و این تحرکات نابخردانه، گردی بر ساحت مقدس و نورانی مرجعیت نخواهد نشاند و نور پرفروغ مرجعیت را خاموش نخواهد کرد. «وَ اللهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَ لَوْ کَرِهَ الْکافِرُونَ»
ملت‌های مسلمان در سراسر جهان پاسخ این اسائه‌ ادب را با سلوک در راه عالمان مصلح و بیدارخواهند داد و در دام این گونه فتنه‌گری‌ها نخواهند افتاد. اما لازم است مطالبه مردم عراق، علمای اسلام و دلسوزان امّت اسلامی در برخورد با هتاکان به مقام مرجعیت پیگیری شود و خطاکاران مورد عقاب و مواخذه قرار گیرند.

خداوند وجود مغتنم و شریف آن مرجع عظیم الشان را برای ملت عراق و شیعیان جهان محفوظ و سلامت بدارد و علمای اسلام و فقهای مصلح و بیدار را در ظل توجهات حضرت ولیعصر مستدام و موید بگرداند.

ان شاءالله

انتهای پیام/


کد مطلب: 468204

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/news/468204/بیانیه-جامعه-مدرسین-محکومیت-هتک-حرمت-آیت-الله-سیستانی-توسط-روزنامه-سعودی

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com