تاریخ انتشار۱۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۰
کد مطلب : 468464

حزب رفاه ملی افغانستان، هتک حرمت به آیت الله سیستانی را محکوم کرد

حزب رفاه ملی افغانستان در واکنش به هتک حرمت به آیت الله سیستانی از سوی روزنامه سعودی الشرق الاوسط و ساخت ۱۰۰ مدرسه دینی از سوی دولت عربستان سعودی در افغانستان بیانیه ای را صادر کرد.
حزب رفاه ملی افغانستان، هتک حرمت به آیت الله سیستانی را محکوم کرد
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، حزب رفاه ملی افغانستان در واکنش به هتک حرمت به ساحت آیت الله سیستانی مرجع عالیقدر شیعیان عراق از سوی روزنامه سعودی الشرق الاوسط و ساخت ۱۰۰ مدرسه دینی از سوی دولت عربستان سعودی در افغانستان بیانیه ای را صادر کرد؛ در این بیانیه  آمده است: 

بسم الله الرحمن الرحیم
و مکرواو مکرالله و الله خیرالماکرین

حزب رفاه ملی افغانستان توهین آشکار وقیحانه و بی شرمانه روزنامه سعودی الشرق الاوسط به ساحت مقدس مرجع اعلای  دینی جهان اسلام حضرت آیت الله العظمی سید علی سیستانی را به شدت محکوم می نماید و آن را نشانه عدم پایبندی حکام آل سعود به اصول ، مبانی و ارزشهای اسلامی می داند.

اهانت به مقدسات اسلامی از سوی حکام عربستان سعودی اولین بار نبوده و آخرین بار هم نخواهد بود؛ ترویج کنندگان وهابیت و بدعت گذاری در دین از سوی عربستان سعودی چیز تازه ای نیست؛ دو سال پیش محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی به رقاصه ها و آواز خوانان آمریکایی اجازه برپایی دیسکو و آواز خوانی در سرزمین وحی را داد که با مخالفت و تقبیح مسلمانان مواجه گردید.

حزب رفاه ملی افغانستان در رابطه با اعلام سفیر عربستان سعودی در کابل مبنی بر احداث ۱۰۰ مدرسه دینی در افغانستان اعلام می دارد به جای ایجاد مدرسه دینی در افغانستان، کازینوها را در عربستان تعطیل کنید و به جای ایجاد مراکز انتحاری در افغانستان، کودک کشی و مسلمان کشی و بمباران های پی در پی هوایی در کشور یمن را متوقف کنید. به جای ایجاد ۱۰۰ مدرسه دینی  که در واقع مرکزیتی برای تروریست های داعش در افغانستان است از حیثیت و کیان مردم فلسطین دفاع کنید و با اسرائیل روابط پنهانی نداشته باشید.

در پایان حزب رفاه ملی افغانستان از عربستان می خواهد به جای ایجاد مدرسه دینی و ترویج افکار و اندیشه های سلفی و وهابیت در افغانستان، بودجه آن را به نیروهای امنیتی و پلیس افغانستان اهدا کند تا قوای مسلح و نیروهای امنیتی آن تقویت شود.

انتهای پیام/
https://www.taghribnews.com/vdcjmoexxuqemxz.fsfu.html
مرجع : مهر
نام شما
آدرس ايميل شما