تاریخ انتشار۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۵:۴۳
کد مطلب : 479987
استاندار آذربایجان غربی:

اعمال محدودیت های کرونایی کافی نیست

استاندار آذربایجان غربی گفت: اعمال محدودیت ها و تعطیلی صنوف و کسب و کارها برای کنترل بیماری کرونا کافی نیست، مردم باید رعایت کنند و به مسافرت نروند.  
اعمال محدودیت های کرونایی کافی نیست
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، محمدمهدی شهریاری دوشنبه شب در هفتاد و پنجمین جلسه ستاد مقابله و مدیریت بیماری کرونا اظهار کرد: پیشنهاد اعمال محدودیت‌های گروه ۲ به تصویب ستاد استانی رسیده و برای تأیید نهایی به کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا ارسال شده است.
 
وی با اشاره به اینکه یکی از دلایل افزایش آمار مبتلایان به کرونا، افزایش تعداد نمونه گیری ها است افزود: برای اثربخش بودن این اقدام ارزنده که نقش مؤثری در بیمار یابی دارد نتایج سریع به اطلاع مراجعین برسد.
 
شهریاری ادامه داد: افرادی که برای نمونه گیری به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه می‌کنند تا اعلام نتیجه باید تحت نظر باشند تا باعث شیوع بیماری در سطح جامعه نشوند.
 
استاندار آذربایجان غربی با انتقاد از افرادی که باوجود مثبت بودن نمونه کرونا، ولی در سطح جامعه تردد دارند گفت: این افراد طبق قانون مجرم هستند و باید با آنان برخورد شود.
 
وی با اشاره به اینکه پیشنهاد اعمال محدودیت‌های گروه ۲ به تصویب ستاد استانی رسیده و برای تأیید نهایی به کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا ارسال شده است گفت: صرف تعطیلی صنوف و کسب و کارها برای کنترل بیماری کرونا کافی نیست؛ مردم باید رعایت کنند و به مسافرت نروند.
 
شهریاری گفت: نحوه نظارت بر اجرای محدودیت‌های ۳ و ۴ مورد انتقاد مردم و فعالین اجتماعی است و فرمانداران و نیروی انتظامی باید بیش از این‌ها بر اجرای محدودیت‌ها نظارت داشته باشند.
 
استاندار آذربایجان غربی افزود: هدف از اجرای دورکاری در ادارات کاهش تردد و تجمعات است، اما متأسفانه شاهدیم که برخی کارمندان فرصت را مناسب دیده و به مسافرت رفته و یا در سطح شهر تردد دارند، با ادامه این روند دورکاری را محدود خواهیم کرد.
 
رئیس ستاد مقابله و مدیریت بیماری کرونا در آذربایجان غربی تصریح کرد: وضعیت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در استان بویژه در حمل و نقل و صنایع و صنوف کمتر از میانگین کشوری است.
 
وی بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در بانک‌ها تاکید کرد و گفت: گشت‌های ارشادی با مشارکت بسیج و هلال احمر برای تذکر به افرادی که پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند راه اندازی می‌شود.
 
تسریع در افتتاح بیمارستان‌های تکاب و جامع زنان ارومیه و لزوم افزایش مراکز ۱۶ ساعته از دیگر موضوعاتی بود که شهریاری به آنها اشاره و تاکید کرد.
 
انتهای پیام/
 
 
https://www.taghribnews.com/vdcbw9bazrhbz9p.uiur.html
مرجع : مهر
نام شما
آدرس ايميل شما