تاریخ انتشار۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۹
کد مطلب : 480346
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری:

شناسایی دوست و دشمن، مقدمه پیروزی بر دشمنان وحدت اسلامی است

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: برای پیروزی بر دشمنان وحدت اسلامی نیازمند مقدماتی هستیم که تشخیص دشمن از دوست، از جمله این مقدمات است.
شناسایی دوست و دشمن، مقدمه پیروزی بر دشمنان وحدت اسلامی است
به گزارش خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام و المسلمین حمید شهریاری، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، عصر پنجشنبه 8 آبان در نخستین روز برگزاری سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، در وبینار غرب آسیا- لبنان با عنوان "همکاری اسلامی در مواجهه با مصائب و بلایا" خاطرنشان کرد: تمام بشریت در شرایطی زندگی می کنند که بیش از هر زمان دیگری نیازمند همکاری با یکدیگر برای مقابله با مصائب و بلاها هستند؛ به ویژه بیماری کرونا که نیازمند همکاری جهانی است و بروز حوادث مختلف در سراسر جهان اهمیت این همکاری را روشن می کند، به عنوان مثال فاجعه انفجار در بیروت، دل همه انسان ها را به درد آورد.
 
وی افزود: در این شرایط کنفرانس وحدت اسلامی امسال را با عنوان همکاری اسلامی در مواجهه با مصائب و بلایا برگزار کرده ایم و گرچه امسال به شکل مجازی برگزار می شود اما لازم است که برای مقابله با موانع پیش روی وحدت و همکاری خود ایستادگی کنیم و روحیه برادری انسانی و اسلامی را برای مقابله با چالش های سیاسی و اقتصادی و امنیتی حفظ کنیم.
 
شهریاری در ادامه اظهار کرد: تمدن اسلامی ما با همه مذاهب و ادیان موجود در آن، در معرض امتحان دشواری است و اقدامات بسیاری در راستای ایجاد تفرقه و تحمیل سلطه صهیونیسم و آمریکا بر جهان اسلام انجام می شود بنابراین باید یک بیداری عمومی وجود داشته باشد برای اینکه به سلامتی از این امتحان خارج شویم. این امتحان دشوار نیازمند مقدمات دشواری است که در رأس آنها تشخیص دشمن از دوست و دوری از تعصبات طایفی و فرقه ای و تقویت روحیه مقاومت است. لذا مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برای اجرای این مقدمات تلاش می کند و هدف آن برپایی تمدن نوین اسلامی است که با نیازهای زمان متناسب باشد.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: با تحقق این طرح، عزت و وحدت و کرامت و قدرت ما برای مواجهه با چالش ها محقق می شود که امیدواریم این هدف به زودی و به اذن خداوند به وقوع بپیوندد.
 
انتهای پیام/
 
 
 
 
https://www.taghribnews.com/vdcc0xq0e2bq418.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما