تاریخ انتشار۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۶
کد مطلب : 487092

دستگیری ۹ نفر در جریان پرونده شهادت مرزبان گلستانی

  رسیدگی به پرونده مرزبان گلستانی که در درگیری با اراذل و اوباش کرند استان گلستان به شهادت رسید، آغاز شده و ضارب و همدستانش هم دستگیر شدند.  
دستگیری ۹ نفر در جریان پرونده شهادت مرزبان گلستانی
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، سروان «نبی الله خطیری»، فرمانده گروهان مرزی کرند واز مرزبانان غیور هنگ مرزی اترک استان گلستان پنجشنبه شب حین گشت زنی در سطح حوزه در راستای ماموریت قرارگاه عملیاتی مبارزه با اراذل و اوباش به شهادت رسید.
 
فرمانده مرزبانی گلستان در این خصوص گفت: این مرزبان گلستانی در راستای اجرای دستور قضایی مبنی بر دستگیری یکی از اراذل و اوباش، طی درگیری با تعدادی از اراذل و اوباش و مخلان نظم و امنیت عمومی به وسیله سلاح سرد مجروح و به درجه رفیع شهادت نائل آمد و دو سرباز وظیفه هم مجروح شدند.
 
سرهنگ بهزاد ابراهیمی با بیان اینکه تعدادی از متهمان با استفاده از تاریکی هوا فرار کرده بودند، افزود: با تلاش مرزبانان، تاکنون متهم اصلی و تعداد هشت نفر از افرادی که در درگیری حضور داشتند در کمتر از چند ساعت دستگیر شدند.
 
ابراهیمی با تاکید بر مقابله قاطعانه پلیس با مجرمان و اراذل و اوباش گفت: در بین این افراد تعدادی از اراذل اوباش معروف حضور دارند که سابقه چندین دستگیری، درگیری و سرقت مسلحانه، نزاع و به مخاطره انداختن امنیت مردم، تیراندازی مستقیم به سمت شهروندان برای خودنمایی و مجروح کردن مردم، تجاوز به عنف و حمل سلاح در پرونده داشته و تحت تعقیب مراجع قضایی هم بودند.
 
آغاز رسیدگی به پرونده اراذل و اوباش کرند
 
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: پرونده این جنایت با اولویت و ویژه رسیدگی می شود و اجازه جولان به اشرار و اوباش در منطقه نمی دهیم.
 
هادی هاشمیان با تشریح جزئیات بیشتر از درگیری شب گذشته اشرار و اوباش در منطقه کرند، گفت: در پی گزارش اهالی منطقه مبنی بر توزیع مشروبات الکلی و موادمخدردر یک سفره خانه در روستای کرند، فرمانده هنگ مرزبانی همراه با دو سرباز وظیفه دیشب با دستور قضایی برای بررسی موضوع راهی محل می شوند.
 
هاشمیان افزود: پس از ورود ماموران برای بررسی موضوع گزارش، ۹ نفر از اراذل و اوباش با ماموران درگیر و یکی از اراذل سابقه دار با ضربات چاقو ماموران را زخمی و فرار می کند.
 
وی ادامه داد: پس از انتقال زخمی ها به بیمارستان، فرمانده هنگ مرزبانی به شهادت رسیدند و حال سربازان خوب است.
 
هاشمیان ادامه داد: بلافاصله ضارب اصلی و همه اراذل و اوباش دستگیر شده اند و برای تکمیل تحقیقات فعلاً در آگاهی گنبدکاووس هستند.
 
وی گفت: پرونده از دیشب در دادگاه عمومی داشلی برون تشکیل و دستورهای قضایی لازم برای پیگیری صادر شده است.
 
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: کرند یکی از مناطق امن استان است و اجازه نخواهیم داد عده ای با عربه کشی و قدرت نمایی این امنیت را خدشه دار کنند.
 
در درگیری دیشب اراذل و اوباش با هنگ مرزی اترک، «نبی‌الله خطیری» فرمانده گروهان مرزی «کرند» به شهادت رسید و دو سرباز زخمی شدند.
 
انتهای پیام/
 
 
https://www.taghribnews.com/vdchwqnki23n6vd.tft2.html
مرجع : مهر
نام شما
آدرس ايميل شما