کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

امام جمعه موقت زاهدان:

مردم و مسئولان باید در تمام زمینه‌ها قوی باشند

مهر , 5 دی 1399 ساعت 14:47

امام‌جمعه موقت زاهدان گفت: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری، مردم و مسئولان کشور باید در تمام زمینه‌ها قوی باشند.
 


به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، حجت‌الاسلام سید روح‌الله حسینی در خطبه‌های نماز جمعه امروز زاهدان که در مصلی قدس برگزار شد، با دعوت همه به تقوا و اشاره به دیدار ۲۶ آذرماه مقام معظم رهبری با اعضای ستاد بزرگداشت سالگرد سپهبد شهید سردار سلیمانی و خانواده آن شهید والامقام، اظهار داشت: حضور رهبر معظم انقلاب در این مراسم نشان‌دهنده اهمیت و عظمت شخصیت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و از دیدگاه دیگر اهمیت جایگاه سپاه قدس به‌عنوان یک نیروی مقاومت اسلامی و بین‌المللی است.
 
وی ادامه داد: در این دیدار فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دو محور بود که اول تجلیل از شخصیت شهید سلیمانی و در بخش دوم ارائه تذکراتی که از بعدهای مختلف دارای اهمیت است.
 
امام جمعه موقت زاهدان تصریح کرد: در محور دوم اولین تذکر رهبر معظم انقلاب، قوی بودن مردم و مسئولان در زمینهٔ های مختلف سیاسی، اجتماعی، علمی، اقتصادی، نظامی و غیره بود و هرچه که می‌توانیم به قدرت و قوت خود بیفزاییم.
 
وی با تأکید براین که بر اساس تأکیدات مقام معظم رهبری، کشور باید قدرتمند باشد، بیان کرد: ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که دشمنان ما لحظه‌ای از فکر و برنامه ضربه زدن به کشور و نظام مقدسمان کوتاه نیامده و در سنوات گذشته هر جا که دیده‌اند می‌توانند، ضربه خود را وارد می‌کردند، در سال‌های گذشته نیز اگر ضربه‌ای از دشمن خورده‌ایم از نقاط ضعفمان بوده و هر جا که نقطه قوت داشته‌ایم، سربلند بوده‌ایم.
 
حجت الاسلام حسینی اضافه کرد: در حال حاضر با توجه به آنکه در بعد بین‌الملل و نظامی دارای نقاط قوت هستیم، این موضوع عامل بازدارندگی دشمن از اقداماتش شده است، اگر دشمنان ما و به‌خصوص آمریکا می‌توانست و خیال می‌کرد که می‌تواند به کشورمان ضربه‌ای وارد کند، دریغ نمی‌کند، در حال حاضر نیز به دلیل قدرت ایران در این دو بخش نمی‌تواند کاری انجام دهد.
 
وی گفت: نکته دوم فرمایشات مقام معظم رهبری بر عدم اعتماد کردن به دشمن بود، آمریکا و اردوگاه غرب از شما مردم ایران ضربه خورده و اولین آن اخراج نیروهای آمریکا از کشور و بازپس‌گیری کشورمان با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بود که با هدایت امام راحل (ره) شکل گرفت.
 
امام‌جمعه موقت زاهدان ادامه داد: آمریکا میلیاردها دلار در منطقه و خصوصاً عراق هزینه کرد تا در منطقه و عراق بماند اما بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی، پارلمان عراق به‌طور قاطع خروج نیروهای نظامی آمریکایی از این کشور را با توجه به تروریست شناخته شدن گروه‌های نظامی آمریکایی، تصویب کرد.
 
وی با اشاره مجدد به آنکه آمریکا از شما مردم و انقلاب اسلامی ضربه خورده است، تأکید کرد: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری، اعتماد به دشمن اشتباه بوده و به معنای ضربه خوردن خود ماست.
 
حجت الاسلام حسینی بابیان اینکه نکته سوم فرمایشات رهبر معزز انقلاب بر حفظ اتحاد ملی بوده است، گفت: ایشان در نکته پایانی براین که رفع تحریم‌ها به دست ما نیست و در دست دشمن بوده و دشمن هم‌دست از دشمنی خود برنمی‌دارد، تأکید کرده‌اند.
 
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به ایام و مناسبت‌های پیش رو، با تسلیت فرارسیدن دهه فاطمیه، به تشریح زندگی حضرت فاطمه (س) پرداخت.
 
انتهای پیام/
 
 


کد مطلب: 487100

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/news/487100/مردم-مسئولان-باید-تمام-زمینه-ها-قوی-باشند

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com