کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

۱۴ ملوان و صیاد ایرانی زندانی در پاکستان آزاد شدند

6 دی 1399 ساعت 1:24

چهارده نفر از ملوانان و صیادان ایرانی که به اتهام ورود به آب‌های پاکستان توسط نیروهای این کشور بازداشت شده بودند، آزاد و به میهن اسلامی بازگشتند.


به گزارش حوزه سیاست و اقتصاد خبرگزاری تقریب، سرکنسولگری ایران در شهر «کراچی» پاکستان روز جمعه اعلام کرد: در راستای پیگیری و حفاظت از حقوق ایرانیان در خارج از کشور، با پیگیری نمایندگی دیپلماتیک کشورمان در کراچی و طی ملاقات‌ها و توافقات صورت گرفته با مقامات پاکستانی، ۱۴ نفر از ملوانان و صیادان ایرانی که به اتهام ورود به آب‌های سرزمینی پاکستان توسط نیروهای امنیت دریایی آن کشور دستگیر شده بودند، آزاد و با پرواز هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، فرودگاه کراچی را به مقصد تهران ترک کردند.
 
«احمد محمدی» سرکنسول ایران در کراچی، ضمن اعلام این خبر افزود: در ملاقات‌های خود با مقامات پاکستانی از آنها خواسته شده تا نسبت به ورود سهل‌انگارانه صیادان ایرانی به آب‌های سرزمینی آن کشور با رأفت بیشتری برخورد نمایند و حتی‌الامکان آنان را به سمت آب‌های سرزمینی ایران هدایت نمایند.
 
وی اظهار کرد: از مالکان لنج‌ها و صیادان عزیز ایرانی می‌خواهیم بیش از پیش دقت کرده و از نزدیک شدن به حریم مرزهای آبی دو کشور اجتناب نمایند، زیرا روند اداری در پاکستان پیچیده بوده و کار پیگیری و آزادی زندانیان ایرانی دربند، ماه ها زمان می برد.
 
طی دو سال اخیر ۷۵ ملوان و در مجموع ۹۰ شهروند ایرانی با پیگیری‌های مستمر سرکنسولگری کشورمان در کراچی از زندان آزاد و به ایران بازگردانده شده‌اند.
 
انتهای پیام/
 
 


کد مطلب: 487176

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/news/487176/۱۴-ملوان-صیاد-ایرانی-زندانی-پاکستان-آزاد-شدند

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com