تاریخ انتشار۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۹
کد مطلب : 487687

کمیسیون همکاری عراق و ایران فعال می‌شود

وزیر نیرو جمهوری اسلامی ایران که در راس هیاتی بلندپایه امروز (سه شنبه) وارد عراق شد، اعلام کرد که بعد از شش سال وقفه، کمیسیون عالی مشترک همکاری اقتصادی و تجاری بین ایران و عراق در هفته‌های آینده در تهران فعال می‌شود.
کمیسیون همکاری عراق و ایران فعال می‌شود
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، رضا اردکانیان بعد از پایان رایزنی با وزیر تجارت عراق در جمع خبرنگاران ایرانی گفت: تهران در هفته های آینده میزبان اجلاس کمیسیون عالی مشترک همکاری اقتصادی و تجاری ایران و عراق بعد از شش ساله وقفه است.

وی اضافه کرد که هیاتی تخصصی از دولت عراق در این اجلاس شرکت می کند و در مقابل دولت و بخش خصوصی ایران رایزنی های سازنده ای برای توسعه هرچه بیشتر مناسبات دو جانبه با طرف عراقی برگزار خواهند کرد.

وزیر تجارت عراق نیز در گفت وگو با خبرنگاران با ابراز خرسندی از سفر هیات ایرانی تاکید کرد که اجلاس کمیسیون عالی مشترک همکاری ایران و عراق در دو هفته آینده در تهران برگزار می شود.

«علاء احمد الجبوری» هدف از سفر وزیر نیرو و هیات همراه را بسترسازی برای برگزاری هرچه موفق تر اجلاس آتی این کمیسیون عنوان کرد که با حضور هیاتی عالی رتبه از دولت عراق همراه خواهد بود.

در سفر وزیر نیرو به بغداد، هیات هایی از وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، نفت، بانک مرکزی و امور خارجه اردکانیان را همراهی می کنند.

وزیر نیرو در ادامه گفت که حضور این هیات در سفر فعلی به بغداد با هدف رایزنی با مقامات عراقی به منظور توسعه روابط در زمینه های مختلف است.

 وزیر نیرو جمهوری اسلامی ایران در این سفر با همتای عراقی خود (وزیر برق عراق) و تعداد دیگری از مقامات بلندپایه عراقی دیدار می کند.

اردکانیان در دیدارهای خود با مقامات بلندپایه عراقی درباره روابط دوجانبه و کمیسیون مشترک دو کشور بحث و تبادل نظر کرد.

وی همچنین درباره همکاری های ایران و عراق در زمینه های برق و انرژی تبادل نظر و درباره بدهی های عراق به ایران بحث و گفت وگو کرد.

اردکانیان وزیر نیرو رییس ایرانی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و عراق است.

وزیر نیرو جمهوری اسلامی ایران در بدو ورود به فرودگاه بغداد مورد استقبال «ماجد حنتوش» وزیر برق عراق قرار گرفت.

این دومین سفر وزیر نیرو ایران در طول سال ۲۰۲۰ به عراق به شمار می رود.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdch6qnkq23n6-d.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی