تاریخ انتشار۱۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۵۸
کد مطلب : 488873
امام جمعه زاهدان:

اتحاد و انسجام مذاهب مختلف در سیستان و بلوچستان ریشه تاریخی دارد

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: تعامل مثبت، اتحاد و انسجام مذاهب مختلف در سیستان و بلوچستان ریشه تاریخی دارد و در عمق و جان تاریخ این سرزمین رسوخ پیدا کرده است.
اتحاد و انسجام مذاهب مختلف در سیستان و بلوچستان ریشه تاریخی دارد
 به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، آیت الله مصطفی محامی در خطبه های این هفته نماز جمعه زاهدان اظهارداشت: سیستان و بلوچستان را به حق پایتخت وحدت امت اسلامی در کشور نامیدند زیرا تعامل مثبت، اتحاد و انسجام مذاهب مختلف در این استان ریشه تاریخی دارد و در عمق و جان تاریخ این سرزمین رسوخ پیدا کرده است.
 
وی ادامه داد: حواس همه ما و مسوولان باید باشد و مواظب باشند کسانی به خاطر اهداف خود این وحدت و انسجام را بر هم نزنند و دو قطبی‌سازی در جامعه ایجاد نکنند.
 
امام جمعه زاهدان با بیان اینکه سفر معاون اول رییس جمهوری و مقطع زمانی این سفر از جهات مختلف حساس است و وضعیت تحریم‌ها و شرایط کرونا مشکلات معیشتی را در کشور بویژه در سیستان و بلوچستان ایجاد کرده است، گفت: مشکلات آب، نان و تهیه کپسول گاز هم‌اینک در شهرهای بزرگ استان(زاهدان،زابل، ایرانشهر و چابهار) وجود دارد که نیازمند تدبیر عاجل، اقدام سریع و چاره اندیشی است.
 
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان بیان کرد: گرچه هم‌اینک در ماه‌های پایانی این دولت هستیم و تا زمانی که دولت بعدی بخواهد مستقر شود و فاصله در کارها به وجود می‌آید اما انتظار می‌رود همین دولت موجود و همین نیروها و کارگزارانی که هستند با تلاش مضاعف تا جایی که می‌توانند پروژه‌های در حال انجام به پایان برسد و یا برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای باشد که ریل‌گذاری شود تا شتاب خود را در دوران جابجایی دولت‌ها هم حفظ کند.
 
وی با اشاره به اینکه این تحولاتی که در آمریکا در چند روز اخیر رخ داده در دهه‌های اخیر بی سابقه بوده افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب گفتند این تحولات نشان‌دهنده افول اخلاقی سیاسی اجتماعی و اقتصادی آمریکاست.
 
آیت الله محامی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در سال ۹۷ فرمودند «آمریکا رو به افول است» و بعد از ۲ سال علائم این عفول را می‌بینیم به گونه‌ای که سیاستمداران و تحلیل‌گران غربی نیز به این افول اشاره می‌کنند.
 
وی گفت: مانور پهپادی نیروهای نظامی ما نشان‌دهنده قدرت پهپادی جمهوری اسلامی ایران بوده که قدرت پنجم پهپادی جهان را داراست و این نشان‌دهنده این خواهد بود که علی‌رغم همه تحریم‌ها، تهدید و سختی‌ها با هدایت رهبر معظم انقلاب، ایمان، عزم مردم، پیگیری دانشمندان و جوانان در عرصه‌های مختلف رو به رشد هستیم.
 
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند« آمریکای امروز از آمریکای ۴۰ سال قبل ضعیف‌تر است و و ایران اسلامی نسبت به ۴۰ سال قبل قوی تر است» ما همواره باید در مقابل دشمن بایستیم و احساس ضعف نداشته باشیم.
 
امام جمعه زاهدان بیان کرد: ۱۹ دی سالرورز قیام مردم قم در سال ۵۶ که در دفاع از دین و مرجعیت در برابر توهین‌هایی که به امام خمینی(ره) در روزنامه‌های آن روز شده بود براساس غیرت دینی و دفاع از مرجعیت به خیابان‌ها رفته و به شهادت رسیدند که این شهادت سبب شد جرقه مجدد انقلاب زده و انقلاب در سال ۵۷ منجر به پیروزی شود.
 
وی خاطرنشان کرد: یکی از راه‌های تحصیل تقوای الهی عبادت خداوند و پیروی از سنت پیامبر(ص)و اهل بیت(ع) است که ما را به مقاومت و قاطعیت در برابر دشمن، مهربانی، خدمت به مردم و جستجوی فضل الهی و نیرو و کادرسازی برای جبهه اسلام دعوت می‌کند.
 
آیت الله  محامی گفت: هنوز فضای کشور معطر به یاد شهیدان بزرگوار است در ادامه سالگرد شهیدان سلیمانی و شهیدان میرحسینی، سالگرد عملیات کربلای ۴ و ۵ و شهدای گرانقدری که در این عملیات‌ها به شهادت رسیدند و همچنین شهدای سقوط هواپیما و رحلت آیت الله مصباح یزدی را در این ایام داشتیم.
 
وی با اشاره به اینکه ما باید تلاش کنیم راه شهدا را بشناسیم و به نسل‌های بعد هم بشناسانیم تصریح کرد: شهید قاسم سلیمانی مجمع کمالاتی بود که رهبر معظم انقلاب آن را به عنوان یک راه و مکتب بیان فرمودند و مظهر کامل صفاتی بود که خداوند در آیه آخر سوره فتح به آن اشاره کردند.
 
امام جمعه زاهدان بیان کرد: هر کجا ردپای دشمن بود شهید سلیمانی حضور پیدا کرده و نقشه دشمنان را رسوا و از عزت جامعه اسلامی دفاع کرد و برای ایشان عراق، یمن، افغانستان و لبنان تفاوت نداشته است.
 
انتهای پیام/
 
 
https://www.taghribnews.com/vdcfecdjmw6dcca.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما