کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

رونمایی از دیوان «اشعار و نکته‌های ماندگار» در کابل

25 دی 1399 ساعت 16:53

مجموعه شعر «دیوان و نکته‌های ماندگار هاشمی» اثر جدید نویسنده و شاعر افغانستانی با حضور مقامات دولتی و برخی از فعالان فرهنگی این کشور در کابل رونمایی شد.


به گزارش حوزه فرهنگ و هنر خبرگزاری تقریب، مجموعه شعری با عنوان «دیوان و نکته‌های ماندگار هاشمی» که دارای ۶۰۰ صفحه است، عصر روز گذشته (چهارشنبه، ۲۴ دی) در کابل رونمایی شد.

این دیوان از «سیدحشمت‌الله هاشمی»، شاعر و نویسنده‌ افغانستان است که جلد نخست آن حاوی ۲۵۰ غزل و ۳۰۰ نکته‌ ادبی و انگیزشی است.

در مراسم رونمایی این اثر ادبی که در تالار وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان برگزار شده بود، شماری از مقامات دولتی، فرهنگیان و اساتید دانشگاه حضور یافتند.

سیده مژگان مصطفوی، معاون گردشگری و مالی وزارت اطلاعات و فرهنگ رونمایی این اثر ادبی را یک دستاورد بزرگ علمی عنوان کرد و آن را به جامعه ادبی افغانستان تبریک گفت.

هاشمی از شاعران و نویسندگان افغانستان می‌باشد و قرار است که جلد دوم این دیوان نیز بزودی چاپ شود.

این در حالی است که فعالیت‌های فرهنگی و ادبی در افغانستان بسیار کمرنگ بوده و توجهی چندان در این زمینه صورت نگرفته است.

بسیاری از شاعران و نویسندگان افغانستانی به دلیل نبود زمینه مناسب جهت فعالیت‌های فرهنگی و ادبی در خارج از این کشور به سر می‌برند.

جامعه ادبی افغانستان همواره از بی‌توجهی دولت این کشور نسبت به رشد کارکردها و فعالیت‌های ادبی در افغانستان شکایت داشته و از وضعیت جاری انتقاد کرده‌است.

انتهای پیام/


کد مطلب: 489615

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/news/489615/رونمایی-دیوان-اشعار-نکته-های-ماندگار-کابل

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com