تاریخ انتشار۲۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۹
کد مطلب : 489700
امام جمعه اردبیل:

ترامپ هیچگاه معنای اشک یتیم را نمی فهمد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: ترامپ هیچوقت معنای اشک یتیم را نمی فهمد. او داروهای حیاتی را تحریم کرد. پس او دیگر حق صحبت از دمکراسی را ندارد.      
ترامپ هیچگاه معنای اشک یتیم را نمی فهمد
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، آیت الله سید حین عاملی در خطبه‌های نماز جمعه اردبیل با تجلیل از زحمات پزشکان ، پرستاران و کادر درمانی گفت: مردم هم با رعایت پروتکل‌های درمانی همکاری خوبی کردند و اکنون تقریبا در مهار کرونا موفق بوده‌ایم.
 
وی با بیان اینکه شهروندان استان به طور شایسته، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کردند، افزود: از این به بعد هم باید با نهایت دقت و حساسیت، دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت شود، بویژه از هیات‌های مذهبی در ایام فاطمیه انتظار داریم از اجتماعات بزرگ اجتناب کرده  و با عده معدود و محدود عزاداری کنند.
 
وی با اشاره به برخی تبلیغات دشمنان در باره وضعیت کرونا در کشور افزود: صدا و سیما  با حضور در بیمارستان‌ها  عملا به مردم نشان دهد که فروکش کردن کرونا صحت دارد چون دشمن با تمام توان تبلیغ می‌کند که گزارش‌های  مسئولان در این زمینه صحت ندارد و آن را به موضوع راهپیمایی ۲۲ بهمن رباط می‌دهند.
 
وی همچنین در بخشی از سخنان خود نسبت به گرانی ارزاق عمومی و عدم تدبیر مناسب در این زمینه ابراز گلایه کرد و گفت: مدیریت چند رقم جنس پرمصرف غذایی که سفره قشر متوسط و پایین را تأمین می‌کند، نباید مسئله سختی باشد.
 
خطیب جمعه اردبیل در ادامه به  اتفاق‌های اخیر در آمریکا اشاره کرد و گفت: این حوادث نشان داد که دمکراسی آمریکا، قدرت بالا آوردن نخبه را ندارد، در ادوار قبلی ریاست جمهوری آمریکا هم این مطلب کاملا ثابت شده بود، نتیجه آن بوش بود که به بهانه وجود سلاح کشتار جمعی بدون اجازه شورای امنیت سازمان ملل به عراق حمله و دو میلیون انسان را بیچاره کرد و در آخر گفت اشتباه کردیم خدا ما را خواهد بخشید.
 
آیت الله عاملی بیان کرد: دمکراسی مرحله دوم است، مرحله اول احراز اوصاف آرمانی برای رهبری است عدالت را به تیغ رای سپردن عین ظلم و بی عدالتی است. انسان قمارباز، انسان حرام خوار، انسان بی تربیت و انسان سنگدل بیشتر از ترامپ نمی شود. او هیچوقت معنای اشک یتیم را نمی فهمد. او داروهای حیاتی را تحریم کرد.
 
به گفته وی، این حادثه ثابت کرد که دموکراسی آمریکایی معیوب است، پس واشنگتن که می‌گوید من در کل دنیا مسئول دمکراسی هستم و هر جا دمکراسی خراب شود من دخالت می‌کنم از این به بعد باید حیا کند، این کشور دیگر حق صحبت از دمکراسی ندارد.
 
وی با تشریح شخصیت ترامپ، اقدامات و عاقبت وی گفت:  تقریبا تمام رسانه‌های آمریکا سخنان ترامپ را تحریم و او را از رسانه خود بیرون انداختند و در علت آن گفتند سخنان او فتنه درست می کند، این کار معنایش این است که آزادی بیان، قید دارد و مطلق نیست در حالی که غربی‌ها سال‌ها با این گزاره مخالفت کرده و بارها کشور ما و کشورهای مخالف خود را با همین استدلال محکوم کرده اند.
 
آیت الله عاملی اظهار کرد: اینها همه مقدمه افول آنها و افول تمام تمدن‌هایی است که با مردم خود و ملتها و مفاهیم مقدس بشری اینگونه سلوک کنند.
 
انتهای پیام/
 
 
https://taghribnews.com/vdcfx1djxw6dcea.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی