>> خبرگزاری تقریب (TNA) - جهاد اسلامی اهالی قدس را به مشارکت در انتفاضه رمضان فراخواند - نسخه قابل چاپ

کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

جهاد اسلامی اهالی قدس را به مشارکت در انتفاضه رمضان فراخواند

فارس , 5 ارديبهشت 1400 ساعت 12:57

عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در واکنش به تجاوزات جدید رژیم صهیونیستی در قدس، اهالی این شهر و دیگر فلسطینی‌ها را به مشارکت در انتفاضه رمضان فراخواند.


به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، در راهپیمایی‌های اعتراضی که شنبه شب  در قدس و شهرهای مختلف کرانه باختری از جمله الخلیل، نابلس، طولکرم، جنین و رام‌الله برگزار شد دهها فلسطینی زخمی شدند.

در همین زمینه «محمد الهندی» عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی، فلسطینی‌ها در اماکن مختلف را به مشارکت در «انتفاضه مقدس رمضان» فراخواند .

الهندی به «فلسطین الیوم» گفت، اهالی قدس با انتفاضه خود، آزادگان امت اسلام و جهان را به رسوا کردن این رژیم غاصب و نژادپرست تشویق می‌کنند رژیمی که جنایات خشونت‌آمیز علیه اهالی قدس مرتکب می‌شود.   

وی تصریح کرد، دهها گروهک جنایتکار صهیونیستی وجود دارند که کسی آنها را گروه تروریستی نمی‌خواند اما جهان دموکراتیک و برخی سران عرب، مقاومت فلسطین را تروریستی می‌دانند.

الهندی در ادامه تمام اهالی کرانه باختری را به انتفاضه فراخواند و خواستار جدی بودن تشکیلات خودگردان در مقابله با جنایات رژیم صهیونیستی شد.

در همین ارتباط، رسانه‌های صهیونیستی از ارزیابی پلیس رژیم اسرائیل و شدت گرفتن ناآرامی‌ها در قدس اشغالی خبر دادند.

«شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی» شنبه شب اعلام کرد که پلیس رژیم اسرائیل در حال ارزیابی این است که شورش‌ها امشب و شب‌های دیگر در قدس اشغالی تشدید یافته و نیروهای امنیتی بیشتری در خیابان‌ها حاضر شوند. پلیس ارزیابی کرده که این شورش‌ها ممکن است منجر به دور دیگری از انتفاضه شود.

انتهای پیام/


کد مطلب: 501330

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/news/501330/جهاد-اسلامی-اهالی-قدس-مشارکت-انتفاضه-رمضان-فراخواند

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com