تاریخ انتشار۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۳
کد مطلب : 505197
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:

علما و فرهیختگان نقاط قوت و ضعف را با رعایت اعتدال بیان کنند

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: نیاز است تا علما و فرهیختگان به بیان صحیح مسائل پرداخته و نقاط قوت و ضعف را با رعایت اعتدال و پرهیز از جنجال بیان کنند.
علما و فرهیختگان نقاط قوت و ضعف را با رعایت اعتدال بیان کنند
به گزارش حوزه استان های خبرگزاری تقریب، آیت الله مصطفی محامی روز دوشنبه در دیدار جمعی از مردم و علمای سیستان و بلوچستان اظهارداشت: خوشبختانه در شرایط کنونی استان  دارای وضعیت مطلوبی است و افزایش بودجه ها نشان دهنده پیشرفت هاست که البته نیازمند همت مسوولان برای جذب این بودجه ها هستیم.

وی بیان کرد: ادامه این پیشرفت ها می تواند در چند سال آینده و در زمینه‌هایی که دچار کمبود هستیم محرومیت‌ها را کم کرده و شرایط را بهبود  ببخشد.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان با اشاره به قدرشناسی و صبوری مردم و آگاهی آنها از خدمات ارائه شده توسط نظام و همچنین وجود برخی از کمبودها خاطرنشان کرد: نیاز است تا علما و فرهیختگان به بیان صحیح مسائل پرداخته و نقاط قوت و ضعف را با رعایت اعتدال و پرهیز از جنجال بیان کنند.

وی بر لزوم استفاده از ظرفیت خیران و مردم برای رفع کمبودها در حوزه آموزش و پرورش تاکید کرد و گفت: پرداختن به امر آموزش و پرورش و ادامه تحصیل برای آشنایی مردم با حقوق عمومی و همچنین آشنایی با وظایف خود نسبت به مسائل مختلف کشور حائز اهمیت است.

امام جمعه زاهدان، کار در حوزه آموزش و پرورش را مجاهدتی ارزشمند عنوان کرد و افزود: تربیت، جنبه های مختلفی را در بر می‌گیرد از جمله تربیت عقلانی، اخلاقی، بینشی، سیاسی و احساسی که پایه این کار در آموزش و پرورش صورت می‌گیرد.

آیت‌الله محامی تاکید کرد: پروژه های بسیاری در حوزه عمران و آبادانی سیستان و بلوچستان در حال انجام است و افزایش بودجه سیستان‌ و بلوچستان در سال ۱۴۰۰ مایه امیدواریست که حرکت رو به رشد استان شتاب بیشتری گیرد.

وی ادامه داد: تحریم و دشمنی ها علیه کشور ما همیشه وجود داشته اما مقاومت و پایداری مردم سبب شده تا خداوند لطف خود را دریغ نکند.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: انتخابات نقطه عطفی در نظام جمهوری اسلامی است که امیدواریم مردم خوب و شریف استان انتخابی اصلح داشته باشند.

در ابتدای این دیدار مولوی صالح‌محمد شهنوازی امام جماعت مسجد الرقیب زاهدان افزایش بودجه سیستان و بلوچستان را مایه دلگرمی و خوشحالی مردم عنوان کرد و افزود: امیدواریم در مقطع حساس انتخابات، مردم استان اشتباهات گذشته را تکرار نکنند و به انتخاب فرد اصلح بپردازند.

مدیر آموزش و پرورش فنوج نیز به ارائه گزارشی در حوزه آموزش و پرورش پرداخت و گفت: این شهرستان دارای بیش از ۱۵ هزار دانش آموز است که از این تعداد ۲ هزار نفر در مقطع پیش دبستانی و بقیه در مقطع اول تا دهم مشغول تحصیل هستند.

تیمور مبارکی با اشاره به اینکه در فنوج ۱۹۲ مدرسه وجود دارد بیان کرد: نرخ بازماندگان از تحصیل در این شهرستان پایین تر از میانگین استانی و کمتر از یک درصد است.

وی کمبود فضای آموزشی در مقطع متوسطه را یکی از چالش های پیش روی آموزش و پرورش فنوج عنوان کرد و خواستار حضور خیران و سرمایه گذاری در این حوزه شد.


انتهای پیام/
https://www.taghribnews.com/vdceon8nfjh87zi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما