تاریخ انتشار۱۳ تير ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۲
کد مطلب : 510333

گفت و گوی تلفنی نخست وزیر پاکستان با رئیس جمهور منتخب

عمران احمدخان نیازی نخست‌وزیر پاکستان، در گفت و گوی تلفنی با حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی، ضمن تبریک انتخاب ایشان از جانب ملت ایران، ابراز امیدواری کرد بزودی امکان ملاقات حضوری با رئیس جمهور منتخب ایران فراهم شود.  
گفت و گوی تلفنی نخست وزیر پاکستان با رئیس جمهور منتخب
به گزارش حوزه سیاست و اقتصاد خبرگزاری تقریب، عمران خان در گفت و گوی تلفنی با دکتر رئیسی ضمن تبریک انتخاب ایشان افزود: شرح حال زندگی شما را مطالعه کردم و متوجه شدم شما یک عالم برجسته هستید.
 
عمران خان به موضوع های مشترک فی ما بین اشاره کرد و گفت: ما نگران وضعیت افغانستان و درگیر شدن این کشور در جنگ طولانی مدت هستیم.
 
وی بهترین راه‌حل برای افغانستان را راه حل سیاسی دانست و البته دستیابی به آنرا در شرایط کنونی دشوار قلمداد کرد.
 
نخست وزیر پاکستان ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک با رییس جمهور منتخب ایران ملاقات کرده و درباره موضوع های  مختلف از جمله فرصت‌ها و نگرانی‌های مشترک گفت و گو کند.
 
همچنین در این گفت و گوی تلفنی حجت الاسلام و المسلمین رئیسی نیز ضمن ابراز تشکر از تماس تلفنی و پیام تبریک ملت و دولت پاکستان، پیوندهای درهم‌تنیده دو ملت و ظرفیت‌های گسترده و متوع دو کشور را بستر مناسبی برای ارتقای همکاری‌ها در عرصه‌های مختلف عنوان کرد.
 
دکتر رئیسی، توفیقات دولت دوست و ملت برادر پاکستان را توفیقات دولت و ملت ایران دانسته و افزود: "اعتماد متقابل" و "اتکای هم‌افزا" میان کشورهای منطقه، دو رکن اصلی ثبات و پایداری "مناسبات همسایگی" است.

رییس جمهور منتخب گفت: در دیپلماسی اقتصادی دولت جدید به همه ظرفیت‌های اقتصادی همسایگان به عنوان فرصت‌های ارزشمند همکاری  نگریسته می‌شود و به همین جهت هیچ ظرفیت اقتصادی مورد غفلت قرار نمی‌گیرد.
 
رئیسی نیل به "امنیت پایدار" را صرفا از طریق مشارکت کشورهای منطقه عملی دانست و ادامه داد که تجربه نشان داده که بیگانگان به بهانه ایجاد امنیت بذر ناامنی را کاشته و عدم ثبات را نهادینه می‌کنند.
 
رییس جمهور منتخب فلسطین را رمز همگرایی جهان اسلام عنوان کرد و دفاع مؤثر و مستمر از ملت مظلوم فلسطین را ضامن "پایداری امنیت منطقه‌ای" دانست.
 
رئیسی همچنین با ابراز نگرانی از وضعیت افغانستان گفت: امنیت افغانستان برای ما مهم است و  این امنیت باید توسط افغانستانی ها برقرار شود.
 
انتهای پیام/
 
 
https://www.taghribnews.com/vdcc1xqp12bqs18.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما