تاریخ انتشار۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۴
کد مطلب : 516103

آغاز مراسم عزاداری قبیله بنی اسد در کربلا

دسته‌های عزاداری بنی اسد و برخی قبایل ساکن در کربلا به منظور بزرگداشت سالروز دفن پیکرهای پاک شهدای کربلا در آستان مقدس حسینی(ع) حاضر شدند.
آغاز مراسم عزاداری قبیله بنی اسد در کربلا
به گزارش حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب، شهر کربلا بعد از ظهر امروز یکشنبه 31 مردادماه مصادف با 13 محرم الحرام شاهد برگزاری مراسم عزاداری قبیله بنی اسد به منظور بزرگداشت سالروز دفن پیکرهای مطهر شهدای کربلا بود.

قبایل و عشایر استان کربلا و دیگر استان‌های عراق و در راس آنها قبیله بنی اسد  که در سال 61 هجری برای دفن شهدای واقعه طف به یاری امام سجاد (ع) شتافتند، هر سال در یک سنت موروثی این روز را گرامی می‌دارند.

دسته های عزاداری از جوار مرقد  السید جودة با عبور از خیابان‌های بخش قدیمی شهر کربلا از خیابان باب قبلة الامام حسین(ع) وارد حرم شریف شده و با عبور از بین الحرمین عزاداری خود را در جوار حرم حضرت عباس(ع) به پایان می‌برند.
 
مورخان این گونه ذکر کرده‌اند که در روز 13 محرم الحرام سال 61 هجری زنان قبیله بنی اسد وارد غاضریه ،محل وقوع واقعه عظیم عاشورا، شده و مشاهده می‌کنند که پیکر 
امام حسین(ع) وخاندان و اصحاب او دفن نشده‌اند. لذا به سرعت به محل قبیله خود برگشته و مردان را برای دفن اجساد به آنجا می‌فرستند.

زمانی که مردان بنی‌اسد برای دفن پیکرها حاضر می‌شوند، به مشکل برمی‌خورند چون بدن‌ها بدون سر بوده و تشخیص آنها ممکن نبود. در همان هنگام مرد اسب سواری را می‌بینند که از آنها می‌خواهد برای دفن اجساد به او کمک کنند. 

آنها پس از پایان دفن پیکرها متوجه می‌شوند آن مرد اسب سوار امام زین العابدین(ع) بوده است. 

قبیله بنی‌اسد از همان زمان با برگزاری عزاداری در آن تاریخ این واقعه را گرامی می‌دارند.

 
https://taghribnews.com/vdcdz90ksyt0ff6.2a2y.html
مرجع : الکفیل
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی