تاریخ انتشار۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۳:۴۱
کد مطلب : 519936

موکب‌های خوزستان خواستار تسهیل شرایط زیارت اربعین شدند

جمعی از موکب‌های خوزستانی از موانع متعدد برای زیارت اربعین ابراز تأثر کرده و خواستار تسهیل شرایط سفر شدند.
موکب‌های خوزستان خواستار تسهیل شرایط زیارت اربعین شدند
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، جمعی از مواکب خوزستانی از عدم رفع موانع متعدد برای زیارت اربعین ابراز تأثر کرده و خواستار تسهیل شرایط سفر شدند.

متن بیانیه موکب‌ها به این شرح است:

اهمیت اربعین در آن است که در این روز با تدبیر الهی، یاد نهضت حسینی برای همیشه جاودانه شد و این کار پایه گذاری گردید. درسی که اربعین به ما میدهد این است که باید یاد حقیقت و خاطره شهادت  را در مقابل طوفان تبلیغات دشمن زنده نگه داشت.(امام خامنه ای)

پدیده زیارت اربعین، پدیده‌ای شگفت انگیز و بزرگترین گردهمایی تاریـخ بشریت میباشد که نقش بی‌نظیری در تبلیغ اسلام شیعی در جهان دارد و خود زمینه ساز ظهور منـجی عالم بشیریت است که برکت انقلاب اسلامی بـه عظمت و شوکت آن افزوده شده اسـت.

هیئت‌های مذهبی و مواکب حسینی نقـش بسزایی در ترویـج ایـن حرکت داشته‌اند و همیشه تلاش کرده‌انـد در راستای وظایف انقلابی و وظایف ذاتی خود بـه شکـل قانونـمنـد عمل نمایند و نمود این مسئله لبیک به فـرمان رهبر عظیم الشأن انقـلاب مبتنـی بر زیـارت از راه دور در اربعین سال گذشته می‌باشد.‌

امسال با توجه به گشایش محدودی که برای اعـزام زائرین ایرانـی صـورت گرفت و سهمیه‌ای که برای مواکب حسینی قرار داده شد و بنا بود که این مواکب با هماهنگی های لازم به هدف خدمـت بـه زائرین حضرت سیدالشهداء علیه السلام برای ایام اربعین راهی کشور عراق شونـد؛ اما متأسفانه با اینکه مواکب تمامی شرایط و قوانین سخت گیرانـه را نیز عمـل کرده‌انـد لیکـن با بی‌برنامگی و خلـف وعـده و مانع‌تراشی‌های فراوان مسئولین تا این لحظه مشکلات پابرجاست.

اینجانبان بـه عنوان برخی از خادمین مواکب حسینی استان خوزستـان ضمن ابراز تأثر از این روند گلایه برانگیز از مسئولین ذی‌ربط برای رفع موانـع تـردد زائرین درخواسـت میکنیم که بـاتـوجه بــه فرصت کم بـاقـی مانـده مقـدمات لازم را برای این مهم فراهم آورند.


موکب خدام الحسین شهدای مدافع حرم خوزستان _ کربلا، شارع الحداد
موکب شهید الله_عمود ۹۵۳
موکب آل یاسین_کربلا، حی الجمعیه، دوار سیدالاسعار
موکب شباب الحسین علیه السلام ۲۱ شهید روستای آبلشکر
موکب ریحانه الرسول حوزه علمیه حضرت رسول اکرم صلی‌الله‌علیه‌وآله شهرستان هفتکل
موکب عزیز زهرا شهرستان شوش دانیال_ کربلا  باب القبله
موکب خادمین اهل بیت خوزستان
و...

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcaeonmi49n6o1.k5k4.html
مرجع : فارس
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی