کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

استاندار سیستان و بلوچستان خبر داد:

واکسینه شدن ۱۰۰ هزار دانش آموز سیستان وبلوچستانی علیه کرونا

ایرنا , 17 مهر 1400 ساعت 19:54

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: افزون‌بر ۱۰۰ هزار نفر از دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال این استان تا کنون علیه کرونا واکسینه شده‌اند.


به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، حسین مدرس خیابانی روز شنبه در نشست ستاد استانی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا با تبریک فرا رسیدن ماه ربیع الاول و هفته نیروی انتظامی اظهارداشت: در شهرستان های بزرگ با همکاری فرمانداران و مدیران آموزش و پرورش حداقل ۲ مدرسه برای واکسیناسیون دانش آموزان تجهیز شود تا با همت مضاعف کار واکسیناسیون دانش آموزان طی یک هفته به اتمام برسد.

 وی بیان کرد: از آنجایی که رغبت و استقبال از واکسیناسیون در محل تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان بیشتر است، لذا در دانشگاه‌های استان نیز مشابه آموزش و پرورش هر دانشگاه حداقل یک مکان را به منظور واکسیناسیون دانشجویان اختصاص دهد.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: فرهنگ سازی و تولید محتوا برای ترغیب و تشویق مردم جهت واکسیناسیون بایستی با اولویت در دستورکار دستگاه‌های فرهنگی و اطلاع‌رسانی بویژه صدا و سیمای استان قرار گیرد.

وی ادامه داد: عادی انگاری بیماری و عدم رعایت پروتکل‌ها آسیب زا و خطرناک است؛ لذا انتظار می‌رود اقشار تحصیل کرده و فرهیخته جامعه با یادآوری مخاطرات این بیماری، موضوع رعایت پروتکل‌های بهداشتی و واکسیناسیون را برای آحاد مردم تبیین کنند.

مدرس خیابانی بر ترغیب و تشویق اقشار مختلف مردم توسط نخبگان، متنفذین، علما و صاحبان تریبون تاکید کرد.

وی ادامه داد: از آنجاییکه اصناف جزو گروه‌های پر تماس با مردم هستند و مردم برای تامین ارزاق و معیشت خود با آنان مواجهه مستقیم دارند، واکسیناسیون کامل این گروه از جامعه ضرورت دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: با توجه به مدت زمان اندک باقی‌مانده تا سرمای هوا و امکان بروز بیشتر این بیماری، کمیته‌های شهرستانی ستاد کرونا به صورت متناظر با ستاد استانی توسط فرمانداری ها تشکیل شود تا با همکاری همه ادارات و دستگاه‌های اجرایی بویژه دستگاه هایی که امکانات خودرویی و لجستیکی بیشتری دارند، کار واکسیناسیون حداکثری با موفقیت انجام شود.

انتهای پیام/


کد مطلب: 522035

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/news/522035/واکسینه-شدن-۱۰۰-هزار-دانش-آموز-سیستان-وبلوچستانی-علیه-کرونا

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com