کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

بیانیه اتحادیه علمای مسلمان در محکومیت انفجار مسجد قندوز

18 مهر 1400 ساعت 9:09

 اتحادیه بین المللی علمای مسلمان شنبه شب انفجار تروریستی مسجد شیعیان استان قندوز در شمال افغانستان را محکوم کرد و آن را یک اقدام جنایتکارانه دانست.


به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب،در بیانیه اتحادیه علمای مسلمان آمده است که این اتحادیه، هرگونه تروریسم در هر مکان و زیر هر پوششی را محکوم می کند، چرا که تروریسم هیچ دین و آیینی ندارد و هیچ تفاوتی میان شیعه و سنی و میان اماکن مقدس در اسلام و ادیان دیگر وجود ندارد.

این اتحادیه خواستار سازندگی واقعی، صادقانه برای تحقق صلح و ثبات اجتماعی و جلوگیری از نژادپرستی و نفرت پراکنی علیه اسلام و هر آیین دیگری شد.

علی قره داغی دبیرکل اتحادیه علمای مسلمان این انفجار را یک عمل مجرمانه و گناه بزرگی دانست و تأکید کرد که هرگونه حمله ای به عبادتگاه‌ها و کشتار بی‌گناهان یک اقدام مجرمانه و مخالف با تعالیم دین مبین اسلام و دیگر ادیان است.

وی همچنین تروریسم و نژادپرستی را در تقابل با هرگونه ارزش‌های انسانی دانست و گفت که آنها تهدیدی برای تمام بشریت و ویرانگر تمدن و آبادانی هستند.

رسانه‌های افغانستانی روز جمعه اعلام کردند که در نتیجه انفجار در مسجدی در استان قندوز ۱۰۰ تن شهید و ۲۰۰ تن دیگر زخمی شدند.

گروهک تروریستی داعش مسؤولیت این حمله را برعهده گرفته بود. 

انتهای پیام/


کد مطلب: 522080

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/news/522080/بیانیه-اتحادیه-علمای-مسلمان-محکومیت-انفجار-مسجد-قندوز

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com