تاریخ انتشار۲۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱:۲۲
کد مطلب : 526814

بازتاب زمین لرزه هرمزگان در مطبوعات پاکستان

رسانه‌های پاکستانی یکشنبه شب اعلام کردند که مرکز زلزله نگاری دانشگاه تهران گزارش داد که زمین لرزه‌ای به قدرت ۶.۲ ریشتر استان هرمزگان ایران را لرزاند و شدت آن در کشورهای اطراف نیز احساس شد.
بازتاب زمین لرزه هرمزگان در مطبوعات پاکستان
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، وب سایت شبکه اردو زبان «جیو نیوز» نوشت: مرکز لرزه‌نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران امروز اعلام کرد که یکشنبه ۲ زلزله به فاصله یک دقیقه استان هرمزگان در جنوب ایران را لرزاند.

پایگاه خبری «دیلی پاکستان» در گزارشی با اشاره به اینکه دو زمین لرزه در جنوب ایران رخ داد نوشت: زمین لرزه دوم به بزرگی ۶.۳ ریشتر بود و کانون زلزله در عمق ۱۰ کیلومتری زیر زمین بود.

سایت «پاکستان تودی» نیز نوشت: لرزش ناشی از ۲ زمین لرزه قدرتمند در سراسر منطقه از جمله در دبی و و بخش‌هایی از دیگر کشورهای عربی همجوار احساس شد.

سایت خبری «اردو پوانت» نیز نوشت: ۲ زمین لرزه در جنوب ایران به ویژه در بندرعباس تاکنون یک کشته داشته و ده‌ها نفر نیز مصدوم شدند.

پایگاه خبری روزنامه اردو زبان «اکسپرس» نیز گزارش داد: ۲ زمین لرزه قدرتمند امروز در ایران دیگر کشورهای منطقه از جمله دبی مرکز تجاری-اقتصادی امارات را لرزاند. در جزایر ایرانی از جمله قشم نیز شدت ۲ زمین لرزه احساس شد.

ساعت ۱۵:۳۶ دقیقه عصر یکشنبه زمین‌لرزه های شدیدی به قدرت ۶.۴ و ۶.۳ ریشتر منطقه لافت استان هرمزگان را لرزاند. این زلزله در کرمان، کیش، مناطقی از استان بوشهر و جنوب استان فارس نیز احساس شده است.

 انتهای پیام/
https://www.taghribnews.com/vdcdf90koyt0xj6.2a2y.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما