تاریخ انتشار۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۹:۴۳
کد مطلب : 527581

عصائب اهل الحق، تروریستی خواندن حماس از سوی انگلیس را محکوم کرد

جنبش عصائب اهل الحق عراق قرار دادن حماس در فهرست تروریستی انگلیس را نشانه حمایت بی قید و شرط آن دولت از رژیم صهیونیستی و شهرک سازی‌های آن دانست.
عصائب اهل الحق، تروریستی خواندن حماس از سوی انگلیس را محکوم کرد
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، جنبش عصائب اهل الحق در بیانیه ای با تاکید بر «حمایت مطلق انگلیس از رژیم صهیونیستی»، این اقدام را نشان دهنده پشتیبانی کامل لندن از شهرک سازی‌های غیرقانونی صهیونیست‌ها در خاک فلسطین دانست.

در بیانیه عصائب آمده است: اقدام انگلیس در قرار دادن حماس در فهرست گروه‌های تروریستی، کاملا با تاریخ سیاه آن در حمایت از منافع رژیم غاصب صهیونیستی بعد از جنایت پیمان «بالفور» مطابقت دارد؛ پیمانی که برای کاشتن غده‌ای سرطانی در پیکر امت ما تاسیس شد.  

این جنبش، انگلیس را «حامی دائم و مستمر ظالم علیه مظلوم» و «پشتیبان مطلق شهرک سازی صهیونیستی» خواند.

عصائب اهل الحق همچنین با «نوکر» توصیف کردن آمریکا و انگلیس برای اسرائیل، این اقدام را نشانه «عجز آنها در برابر پیروزی‌های رو به گسترش مقاومت» خواند.

منابع خبری انگلیس روز جمعه به نقل از «پریتی پتل» وزیر کشور انگلیس گزارش دادند که فعالیت جنبش حماس در این کشور بر اساس قانون «مبارزه با تروریسم» منع خواهد شد و براین اساس، هر کسی که از حماس حمایت کند، پرچم آن را برافراشته یا جلساتی برای این سازمان ترتیب دهد، قانون انگلیس را نقض کرده است.

به نوشته روزنامه «تایمز»، وزیر کشور انگلیس گفت که تعلق داشتن به حماس، ابراز همراهی با آن، کمک به ترتیب جلسات یا نمایش پرچم های آنان در ملا عام ۱۰ سال مجازات حبس خواهد داشت.

در واکنش به این تصمیم، جنبش حماس با انتشار بیانیه‌ای تروریستی خواندن خود را محکوم و خواهان محکومیت این تصمیم انگلیس شد و آن را تداوم تعدی علیه ملت فلسطین و حقوق ثابت آنها دانست که از بیش از یکصد سال پیش آغاز شد.

حسین امیرعبداللهیان وزیرامورخارجه جمهوری اسلامی ایران نیز روز جمعه تصمیم انگلیس برای تروریستی خواندن جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) را محکوم کرد.

در همین حال، گروه های فلسطینی در نوار غزه در موضعی یکپارچه، اقدام اخیر دولت انگلیس در تروریستی خواندن جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» را محکوم و آن را «توطئه» و «چراغ سبز» به رژیم صهیونیستی برای ادامه تجاوزاتش علیه ملت فلسطین توصیف کردند.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcfcedtyw6d0ta.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی