تاریخ انتشار۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۲
کد مطلب : 527609

۷۷ کودک فلسطینی در کم‌تر از یک سال گذشته به شهادت رسیدند

یک نهاد بین‌المللی دفاع از حقوق کودکان فلسطینی اعلام کرد که از ابتدای ماه جاری میلادی تاکنون ۷۷ کودک فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست کشته شدند.
۷۷ کودک فلسطینی در کم‌تر از  یک سال گذشته به شهادت رسیدند
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، جنبش جهانی دفاع از کودکان فلسطین اعلام کرد که از ابتدای سال جاری تاکنون ۷۷ کودک به ضرب گلوله نیروهای رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند که ۶۱ نفر از آنها در نوار غزه و ۱۶ کودک در کرانه باختری و شرق بیت‌المقدس بودند.

این جنبش در بیانیه‌ای به مناسبت روز جهانی کودک گفت: از سال ۲۰۰۰ تا به امروز نظامیان صهیونیستی قریب به ۲ هزار و ۲۰۰ کودک فلسطینی را به قتل رسانده است.

بر اساس این بیانیه، نظامیان صهیونیست در شرایطی که توسط قوانین بین‌المللی توجیه نمی‌شود، به زور عمدی متوسل می‌شوند و استفاده بیش از حد از زور به قاعده‌ای نزد اسرائیل تبدیل شده است و از مصونیت نظام‌مند از مجازات و پاسخگویی سوء استفاده می‌کند.

جنبش جهانی دفاع از کودکان فلسطین گفت: طبق قوانین بین‌المللی، استفاده عمدی از روش‌های مرگبار تنها در شرایطی قابل توجیه است که تهدید فوری جانی یا جراحت جدی وجود داشته باشد، اما تحقیقات و شواهد جمع‌آوری‌شده توسط این جنبش مرتب نشان می‌دهد که اسرائیل از نیروی مرگبار علیه کودکان فلسطینی استفاده می‌کند، شرایطی که ممکن است به قتل فراقانونی یا عمدی تبدیل شود.

در این بیانیه آمده است: از اکتبر ۲۰۱۵ تا اکتبر ۲۰۲۱ این جنبش ۴۱ مورد بازداشت کودکان فلسطین در زندان‌های اسرائیل را بر اساس احکام بازداشت اداری ثبت کرده است که چهار نفر از این کودکان هنوز در بازداشت هستند.

این جنبش تأکید کرد: اسرائیل تنها رژیمی در دنیاست که کودکان را به شکلی نظام‌مند در دادگاه‌های نظامی که فاقد محاکمه عادلانه است، محاکمه می‌کند و هر ساله بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ کودک فلسطینی در برابر دادگاه‌های نظامی اسرائیل محاکمه می‌شوند.

انتهای پیام/
 
https://taghribnews.com/vdcgzu9nyak9x34.rpra.html
مرجع : ایکنا
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی