تاریخ انتشار۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۷
کد مطلب : 528393

آیت‌ الله نوری همدانی: ائمه جمعه باید زمان شناس باشند

آیت الله نوری همدانی در دیدار با رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، با تأکید بر اینکه تقويت جايگاه نمازجمعه، امروز بسيارضروري است، اظهار داشت: از آنجا كه اين جايگاه، واسطه بين مردم ونظام است و بايد حقايق، طبق موازين شرعي در آن تبين شود، تخريب ويا تضعيف آن مصلحت نيست.
آیت‌ الله نوری همدانی: ائمه جمعه باید زمان شناس باشند
به گزارش حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، آيت‌الله حسین نوری همدانی، در این دیدار، ضمن تجليل از خدمات صورت گرفته در دوران مسئوليت حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج علی اکبری، خطاب به ایشان فرمودند: الحمدلله جنابعالی فردی موفق ودارای شايستگی های زيادی می‌باشید و ما ازبرنامه‌هایی كه گزارش داديد و از نهاد نمازجمعه حمايت می‌كنيم.

این مرجع عالیقدر تشیع، تريبون نمازجمعه را واسطه بين مردم و نظام دانست كه مسائل را تبيین و تحليل كنند، تصریح کرد: بايد مطالبی دقيق و همراه با مطالعه عميق وجامعيت فراوان و در نظر گرفتن همه ابعاد، داراي محتويات بروز و كامل و جامع در اختيار ائمه جمعه قرار بگيرد.

آیت‌الله نوری همدانی، تفسير قرآن و نهج البلاغه و صحيفه سجاديه را از منابع عالي برای بهرمندی درخطبه‌های نمازجمعه نام برد و اظهار کرد: امروز در دنيايی واقع شده‌ایم كه بايد امامان جمعه زمان‌شناس باشند و مسائل و حقايق عصر ما، يعني مسائل آخرالزمان راخوب تحليل كنند و به گوش مردم برسانند.

وی ادامه داد: تقويت نمازجمعه‌ها بسيار ضروری است. نمازجمعه واسطه بين مردم و نظام است و امامان جمعه بايد مسائل را بشناسند و با رعايت موازين شرعی بيان كنند و تضعيف و تخريب اين جايگاه به بهانه هاي مختلف به مصلحت نیست.

وی در پایان گفت: مراقب دشمنان اسلام و انقلاب باشيم كه از منظر پيامبراكرم(ص)، عامل مشكلات در ميان مسلمانان اختلاف و راه نجات، وحدت است.

پیش از سخنان آیت الله نوری همدانی، حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری؛ رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گزارش جامعی از نهاد ائمه جمعه بیان کرد. 


انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdchw6nmx23nixd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی