کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره)هرمزگان:

بخشی از کانکس مدارس زلزله‌زده هرمزگان تامین می‌شود

7 آذر 1400 ساعت 19:33

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) هرمزگان گفت: سفارش ساخت و توزیع کانکس به ویژه برای مدارس روستاهای زلزله‌زده در دستور کار قرار دارد و به زودی بخشی از آن در این مناطق توزیع می‌شود.


به گزارش خبرنگار حوزه استانهای خبرگزاری تقریب، منوچهر دانشمند مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) هرمزگان در دیدار با استاندار هرمزگان با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص جبران بخشی از نیازها در مناطق زلزله‌زده، گفت: بر اساس ارزیابی انجام شده توسط بنیاد برکت، ساخت مدارس در مناطق زلزله زده نیازمند 28 میلیارد تومان اعتبار است.

وی، تهیه و توزیع بسته های معیشتی 72 ساعته و هفتگی، اعزام تیم‌های پزشکی جهادی و استقرار کاروان سلامت با امکانات کامل پزشکی و خدمات دارویی رایگان را از دیگر اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام (ره) هرمزگان در زلزله اخیر عنوان کرد و افزود: سفارش ساخت و توزیع کانکس به ویژه برای مدارس روستاهای زلزله‌زده در دستور کار قرار دارد و به زودی بخشی از آن در بین مناطق توزیع می‌شود.

دانشمند، مشارکت در توانمندسازی اقتصادی، توسعه کارآفرینی و اشتغال‌زایی با اجرای دوهزار و 531 طرح اقتصادی را از جمله اقدامات انجام شده توسط بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در استان هرمزگان عنوان کرد و گفت: با اجرای طرح‌های بنگاه محور، اجتماع محور و تسهیلات محور، برای هفت‌هزار و 674 نفر در هرمزگان اشتغال ایجاد شده است.

وی، اجرای 381 پروژه عمرانی و زیربنایی به ارزش 752 میلیارد ریال را از دیگر اقدامات این بنیاد برشمرد و افزود: این پروژه‌ها شامل احداث 63 مدرسه، 48 مسجد، 229 واحد مسکونی و 41 پروژه عمرانی دیگر ازجمله مرکز بهداشت، حسینیه، حوزه علمیه، خانه عالم و... بوده است.

تدوین سند توسعه جزیره قشم و شهرستان بشاگرد و اجرای طرح پیشرفت و آبادانی این مناطق به عنوان مناطق هدف بنیاد برکت در هرمزگان، پایدارسازی اشتغال ایجاد شده با حمایت از طرح‌های اقتصادی مشارکتی و ایجاد و تکمیل زنجیره تولید طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع محور از طریق شبکه مجریان و تسهیل‌گران، کمک به توسعه و تقویت بازاریابی و فروش محصولات طرح‌های اشتغالزایی اجرا شده، اجرای 700 پروژه عمرانی و زیربنایی، پوشش بیمه‌ای کلیه منازل روستایی استان در مقابل حوادث با همکاری استانداری هرمزگان و از طریق شرکت کارگزاری رسمی بیمه برکت نیز از جمله اهم اقدامات در حال انجام توسط بنیاد برکت در هرمزگان است، که دانشمند در این نشست به آن اشاره کرد.

انتهای پیام/

 


کد مطلب: 528568

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/news/528568/بخشی-کانکس-مدارس-زلزله-زده-هرمزگان-تامین-می-شود

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com