تاریخ انتشار۲۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۲
کد مطلب : 530490

عمار حکیم با رؤسای ائتلاف های بزرگ اهل سنت عراق دیدار کرد

 «سید عمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق، در دیدارهای جداگانه با رؤسای ائتلاف‌های «عزم و تقدم» تحولات سیاسی عراق، منطقه و نتایج انتخابات پارلمانی اکتبر گذشته را بررسی کرد.
عمار حکیم با رؤسای ائتلاف های بزرگ اهل سنت عراق دیدار کرد
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، حکیم در دیدار با «خمیس الخنجر»، رئیس ائتلاف عزم، تشکیل پیمان سیاسی جدید با محوریت ائتلاف عزم را تبریک گفت و بر ضرورت حفظ تعادل در همه عرصه‌ها تأکید کرد.

رهبر جریان حکمت ملی عراق در دیدار با «محمد الحلبوسی»، رئیس ائتلاف تقدم نیز تأکید کرد که بحران سیاسی کنونی در عراق قابل حل است اگر همه طرف‌ها فرهنگ کوتاه آمدن از سقف مطالبات با در نظر گرفتن منافع ملی کشور و پذیرش حد وسط‌ها را پیشه کنند.

وی در این دیدارها بار دیگر خواستار جدیت دادگاه فدرال در بررسی شکایت‌های انتخاباتی برای رعایت عدالت در حق معترضان به نتایج انتخابات شد و آن را موجب تقویت اعتماد شهروندان به روند انتخابات و نظام دموکراتیک کشور دانست.

حکیم همچنین تأکید کرد که مجلس آینده باید به مسئولیت‌های مهم خود در عرصه قانون‌گذاری، نظارت و مبارزه علیه فساد با جدیت عمل کند ضمن اینکه دولت جدید نیز مسئولیت‌های سنگینی بر عهده دارد که باید برای حل و فصل آنها اقدام کند.

بسیاری از گروه های سیاسی عراق به ویژه جناح های شیعی معتقدند که در انتخابات پارلمانی زود هنگام ۱۸ مهر گذشته دستکاری و تقلب های گسترده صورت گرفته است.
معترضان به نتایج انتخابات پارلمانی، نهاد کمیسیون عالی مستقل را که باید طبق قانون بیطرف باشد، متهم به دخالت در فرایند رای گیری و مقاومت در برابر خواست معترضان و بررسی شکایت ها کردند.

جناح‌های شیعی در چندین نشست تاکید کردند که با ارائه مستندها و مدارک قطعی از تقلب و دستکاری آرا از راه‌های قانونی شکایت‌های انتخاباتی خود را پیش خواهند برد و اکنون در انتظار نظر نهایی دادگاه فدرال عراق در باره پذیرش یا رد نتایج انتخابات هستند.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdci3uawut1ap52.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی