تاریخ انتشار۲۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۳
کد مطلب : 531105

۲ هزار کودک فلسطینی از سال ۲۰۰۰ تا کنون به شهادت رسیده اند

یک وبسایت عبری‌زبان در گزارشی نوشت که صهیونیست‌ها از سال 2000 تاکنون دو هزار کودک فلسطینی را به شهادت رسانده‌اند.
۲ هزار کودک فلسطینی از سال ۲۰۰۰ تا کنون به شهادت رسیده اند
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، «خالد کرمز» مدیر سازمان بین‌المللی دفاع از کودکان فلسطینی در گزارشی در وبسایت عبری‌زبان «سبحا مکومیت» نوشت که رژیم صهیونیستی از سال ۲۰۰۰ تاکنون دو هزار کودک فلسطینی را به شهادت رسانده است.

به نوشته وبگاه العربی الجدید، در این گزارش آمده است که سال ۲۰۲۱ بدترین سال برای کودکان فلسطینی از سال ۲۰۱۴ بوده است، به طوریکه مأموران رژیم صهیوینستی و شهرک‌نشینان در این سال ۸۶ کودک فلسطینی را در کرانه باختری، قدس و غزه به شهادت رسیده‌اند.

از میان این کودکان ۶۷ نفر از آن‌ها در خلال جنگ ۱۲ روزه غزه جان خود را از دست داده‌اند. مأموران رژیم اسرائیل در کرانه باختری و قدس اشغالی نیز در سال جاری ۱۵ کودک را به ضرب گلوله کشته‌اند. شهرک‌نشینان صهیونیست نیز دو کودک را به شهادت رسانده‌اند.

این گزارش تأکید می‌کند که مأموران اسرائیلی با نیت کشت به سمت کودکان فلسطینی شلیک می‌کنند و می‌توان این کشتار را در قالب «اعدام خارج از چارچوب قانون» در محاکم بین‌المللی مورد پیگیری قرار گیرد.

در یک مورد به عنوان «عبدالله جوابره» ۱۷ ساله که چندین بار دستگیر شده بود با شلیک مستقیم گلوله به شهادت رسیده است.

این گزارش تأکید می‌کند که مقامات رژیم تل آویو به جای محاکمه مأموران خود، برای ساکت کردن سازمان‌های حقوق بشری تلاش می‌کنند.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdccxsqpp2bq1s8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی